Festival „Vino Dalmacije“ održava se ovog petka i subote u Studentskom centru Split, u organizaciji Udruženja „Vino Dalmacije“ i suorganizaciji Sveučilišta u Splitu i Studentskog centra Split, te u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom i drugim institucijama.
Naglasak festivala stavljen je na ugostitelje i hotelijere, a boljem gospodarstvu Dalmacije svakako mogu pridonijeti mladi obrazovani ljudi,tako je jedan od ciljeva festivala i promocija novog studija mediteranske poljoprivrede. Drugi cilj festivala je postati centralnom vinskom manifestacijom. Okosnicu festivala čine edukativne radionice na kojima se može saznati o vinu kao sastavnici mediteranske prehrane te o nastanku i proizvodnji raznih sorta vina.
http://kastela.org/crljenak/34772-otvoren-festival-vino-dalmacije-uz-sudjelovanje-kastelanskih-vinara#sigProIda10ddd8d12
KOMENTARI: