Croatian English French German Italian Spanish

ZA DEVET MJESNIH ODBORA 30 LISTA
Gradsko izborno povjerenstvo zaprimilo je 30 kandidacijskih lista za Izbore za vijeća mjesnih odbora, koji će se održati 21. rujna u Kaštelima, a građani će odlučivati o 69 vijećnika u 9 mjesnih odbora.

Zanimljivost ovih izbora je kandidacijska lista nove političke opcije – "Savez za Kaštela", u kojoj su se udružile stranke desnice, Akcija za bolju Hrvatsku, HSP, HSP - Ante Starčević, Hrast, Hrvatska zora i HDSSD, a kojima će ovi izbori biti prilika za provjeru kako zajednički kotiraju na političkom nebu Kaštela. Oni su predali liste za sedam mjesnih odbora, osim za Kambelovac i Štafilić.

HDZ svoje kandidate ima u svim mjesnim odborima, a u Kambelovcu, Starom, Novom i Štafiliću, na izbore izlazi zajedno s HSS-om. Njihove liste nose uglavnom očekivani kandidati, a zanimljivost je da je nositelj liste u Gomilici, sam predsjednik Gradskog vijeća Denis Ivanović.

Na izbore za dva tjedna izlazi i nekoliko lista grupe birača, a radi se uglavnom o osobama koje su dio političke opcije nekdašnjeg gradonačelnika Josipa Berketa. Kandidacijke liste grupe birača naći će se tako pred biračima u Gomilici, Kambelovcu, Lukšiću, Starom i Radunu.

Četvrtu političku opciju, a koja se poput HDZ-a kandidirala u svim mjesnim odborima, čine SDP, HNS i HSLS. Tek u mjesnom odboru Rudine u ovoj koaliciji nema predstavnika HNS-a.

Tako će u mjesnim odborima Gomilica, Lukšić, Stari i Radun, birači birati između četiri kandidacijske liste, u Sućurcu, Kambelovcu, Novom i Rudinama između tri liste te u Štafiliću samo između dvije kandidacijske liste.

Pregled po mjesnim odborima:

Kaštel Sućurac:

1. Savez za Kaštela – nositelj Željan Jurlin
2. HDZ – nositelj Damir Rajčić
3. SDP-HNS-HSLS – nositelj Ivana Marasović

Kaštel Gomilica:

1. Savez za Kaštela – nositelj Marinko Granić
2. HDZ – nositelj Denis Ivanović
3. KLGB – nositelj Damir Roso
4. SDP-HNS-HSLS – nositelj Marin Šalov

Kaštel Kambelovac:

1. KLGB – nositelj Josip Berket
2. HDZ-HSS – nositelj Doris Grgurin
3. SDP-HNS-HSLS – nositelj Frano Ćurić

Kaštel Lukšić:

1. Savez za Kaštela – nositelj Ante Maras
2. HDZ – nositelj Patrik Grgurić
3. KLGB – nositelj Marinko Kovačev
4. SDP-HNS-HSLS – nositelj Ante Viculin

Kaštel Stari:

1. Savez za Kaštela – nositelj Željko Jakelić
2. HDZ-HSS – nositelj Ivan Udovičić
3. KLGB – nositelj Marinka Parčina
4. SDP-HSLS-HNS –  nositelj Branko Radačić

Radun:

1. Savez za Kaštela – nositelj Stipe Ursa
2. HDZ –  nositelj Tomislav Lovrić
3. KLGB – nositelj Goran Samardžić
4. SDP -HSLS-HNS – nositelj Antonijo Mujan

Kaštel Novi:

1. Savez za Kaštela – nositelj Ilko Tranfić
2. HDZ-HSS – nositelj Joško Botić
3. SDP-HSLS-HNS – nositelj Biserka Trebec

Rudine:

1. Savez za Kaštela – nositelj Mario Kurtušić
2. HDZ – Antonio Budimir
3. SDP-HSLS – nositelj Edin Zahić

Kaštel Štafilić:

1. HDZ-HSS – nositelj Nenad Pera
2. SDP -HSLS-HNS – nositelj Tugomil – Jure Zekan
 

Detalje o kandidacijskim listama pogledajte OVDJE....

Komentari (91)

Učitaj prethodne komentare

Dodaj komentar

0 / 1000 Ogranicenje dužine komentara
Vaš komentar mora biti dužine od 1-1000 znakova
pravilima komentiranja.