TRIBINA DON IVANA GRUBIŠIĆA U TROGIRU
„Kakvu Hrvatsku želimo“, naziv je javne tribine u organizaciji Saveza za građansku i etičku Hrvatsku koja će se održati u srijedu , 19. listopada u kino dvorani u Trogiru s početkom u 18 sati. Voditelj tribine je don Ivan Grubišić.

Tijekom tribine predstaviti će se rad građanske inicijative „ Savez za građansku i etičku Hrvatsku“ te će se posjetitelji moći upoznati s ciljevima nezavisne liste don Ivana Grubišića koja će se kandidirati na predstojećim parlamentarnim izborima.

 


KOMENTARI:

Stari Komentari (27)

 • (Gost_216)

  hrvatska..u kojoj ce svatko imati..pravo ..na rad i ..nergove plodove..hrvatska..u kojoj ce se vise raditi ..a manje pricati..
  o..cemu ja to..vako rano....pa to su samo zelje..a..nisam se pravo jos ni probudia.. ;)

  oko 6 godina prije
 • (Gost_4156)

  ...nije se niko usricija u radu,,u radu je spas u neradu zivot :grin

  oko 6 godina prije
 • (Gost_5162)

  Veliko BRAVO za don Ivana. Ovakvih nam ljudi triba više...

  oko 6 godina prije
 • (Gost_6104)

  duže umiremo negoli živimo pa ti onda živi

  oko 6 godina prije
 • (Gost_3602)

  Di KraDeZe prođe, tu radnik više ne radi.... :upset :upset

  oko 6 godina prije
 • donja sela (Gost_24)

  don ivane diko naša,jedina moralna vertikala našeg društva,za tebe glasam don ivane,jer si pametan,pošten i virujen da želiš dobro hrvatskom narodu........a budale,primitivci i maloumni neka glasuju za one,koji su opljačkali hrvatsku,a to su hdz i sdp.

  oko 6 godina prije
 • Poštovanje don Ivanu (Gost_1196)

  Uz dužno poštovanje don Ivanu Grubišiću , njegovom liku i djelu mišljenja sam da se nije trebao upuštati u \"političke vode\" , njegovo poslanje kao svećenika napose ovoga koje proizlazi iz svetog reda svečeništva.
  Svećeničko poslanje ima svoj cilj, pomiriti ljude s Bogom , politika koja se vodi na ovim prostorima im za cilj zavaditi ljude i «svrstati ih u protivničke tabore» ( stranke) tako se bojim da su ova dva poziva: svećeničko poslanje – politička angažiranost u koliziji*
  -* kolizija - (od collidere = sraziti se, sudarati se), u prenesenom značenju u etici označuje sukob nespojivih dužnosti, prava i interesa (collisio officiorum).
  Iz Ustava RH proizlazi da smo sekularna država prema jednostavnoj definiciji sekularizam znači potpuna odvojenost religije od socijalnih i političkih aktivnosti države, to je još jedan od razloga zašto mislim da don Ivan Grubišić ne bi trebao ulaziti u «političke vode».
  Svjedoci smo da gotovo svi koji počnu politički djelovati bivaju uvučeni u mulj iz kojega se ne vidi kraj, političke kampanje nisu afirmativne , već toliko prljave da se često puta zapitamo: «odakle ljudima snage i motiva» da se nose s tim teretom i koji su to «uzvišeni ciljevi» da se stavljamo na «stup srama» da nas svatko može pljunuti u prolazu?
  Iz navedenih razlog uvjetno rečeno «normalni ljudi» biježe od politike kao takove i ostavlja se prostor onima koji nemaju skrupula i oni vrlo rado ulaze u slobodan prostor, te kreiraju naše društvo kao jedan vlak iz kojeg bi velika većina građana vrlo rado iskočilo , napose mladi koji ne vide nikakvu perspektivu .

  p.s ispričavam se što sam bio malo duži u svom komentaru, ali osjećao sam potrebu iznijeti svoj stav kao vjernika laika, molim da se tekst ne uzme kao velika sloboda jednog laika.

  :) :) :) :) :) nik

  oko 6 godina prije
 • (Gost_1252)

  Ja bih jedino ovom čovjeku izbrisao ovaj predznak don jer bog zna da ga ne zaslužuje i da je okalnjano, a onda neka se bavi čim hoće.

  oko 6 godina prije
 • Dali je prekasno? (Gost_2120)

  Smatram da je prekasno postaviti to pitanje jer za dugo vrimena to nije moguče ostvariti.Obečavali su nam blagostanje i spominjali vrijednost naše domovine a šta je od te domovine ostalo? Proklestvo neimaštine,nema posla nema ama baš ništa od obečanja.Kad bi svi lopovi vratili odjednom ukradeno moguče da bi se ta Hrvatska i počela ostvarivati ovako tko je jamio jamio a narode ostalo ti je teško breme oko vrata a to je kao u labirintu da tražiš izlaz.ja sam katolik i nije mi drago ovo stanje iz razloga što se bojim da mržnja prema onima koji su sve napravili za osobnu korist prevareči večinu građana ne dođe u fazu \"pao mrak na oči i početi osobne naplate krivcima\".Sve je moguče a sada da poželim kakvu Hrvatsku želim nema smisla to sam poželio kada sam dao potpis kad se trebalo ocijepii od Jugoslavije.Prevaren sam i više nemam želja ovo je pakao a ne život.

  oko 6 godina prije
 • (Gost_9178)

  1252 nisi mu ga ni dao pa nećeš ni skinuti,jedina vertikala na ovim prostorima je don grubišič i to u svakom pogledu ,šteta što ljudi ne vide ,ne čuju i ne znaju ili namjerno to čine iz prkosa , tim gore za njih,------ , čuvaj te se onih koji ne znaju da ne znaju------ ,Bog Vas blagoslovio don Ivane Grubišiću !

  oko 6 godina prije
 • (Gost_24)

  slažen se sa gostom 9178,a ovome gostu 1252........a neka glasa za onu šta skakuće i piva po bini uz pjesmu\"svijet voli pobjednike\",dok joj pola države gladuje,štrajka(đakovština,vodoprivreda..itd),a po njemu titulu\"don\", zaslužuje don vinko s.,don ivane dalmacija je uz vas,ne vole vas oni,koji istini ne mogu pogledati u oči.

  oko 6 godina prije
 • pljuv (Gost_2025)

  ma pravo su sesni popi, mome je malome reka kad se bude krizmava da ce mu doc pojist u vridnosti 250kun jer mu nisan ima toliko dat za njihove pizdarije.svaki dan obidvuje u mamuta,u svakoj kuci ga docceka sta se ima,ima kucu u kamenu i to mu je sad malo pa prigovara o pastoralnon centru. gori su od ikakve vlade

  oko 6 godina prije
 • (Gost_8090)

  srami se 1252 baš si neukusan u komentaru bljak

  oko 6 godina prije
 • (Gost_8090)

  a i ti mi pravo zboriš 2025 aj lovi rake govnare zdravi su a i bolji od mamuta

  oko 6 godina prije
 • (Gost_6159)

  a sučurački pop uzima 20 kun za potvrde o krštenju ,ka da radi u opčini ,a ne izdaje potvrde o plačanju.
  don grubišić je moralna vertikala u svečenstvu ,e da je takva crkva u Hrvatskoj pa da stisne ovu bandu od HDZ .
  ali ali ???

  oko 6 godina prije
 • (Gost_8189)

  kakva drzava,ma kakvo bilo sta,evo citan danas ,da su izrajelci dali na razmjeni 1000 palestinaca za svog jednog vojnika koji je bija zarobljen,a u nas branitelji nemaju sta ist i umiru ka muve,dok jaca i popi drzu predike..... ;)

  oko 6 godina prije
 • za 1196 (Gost_1172)

  Svecenicko poslanje je prije svega pravednost i postenje , a upravo mi to nemamo. zato treba neko ko ce stvorit pocetak. Pa neka i on pokusa mi vise nemamo sta izgubit. Izgubili smo vjeru , ne u BOGA, on je tu snama , nego od ovih koji nam propovjedaju sasvim suptotnp od onoga sta bi trebali.Zbog njh sam kao i puno postenih ljudi prestao odlazit na mise. Mozda im don grubisic ukaze na njihove grijeske.Toliko su skolovani , Prirodno intelegentni a ponasaju se kao najgora stoka koja trazi samo jesti.

  oko 6 godina prije
 • (Gost_7140)

  Virujen u Vas i dajem svoj glas!

  oko 6 godina prije
 • nedam glas (Gost_8667)

  gostu 24,pišem kao vjernik sigurno se nebih stidija pogledat u oći velikom broju svečenika i fratara govorim to samo od vjerovanju dragog boga.Zato evo vas pitam zbog vaših kritika koje ste uputili osobama koje nisu za don. grubišića te vas molim da miodgovorite što vi znate od tom bivšem svečeniku iz privatnog života evo ja ču vam dati odgovor ( Ništa) zato ne šaljite nikakve kritike prema drugima jer u stvarnosti nemate pojma zašto je to netko napisao,te vas i ostale molim nemoj te govoriti od gladovanju u hrvatskoj jer to nije istina te tražite pomoč od grubišića za rušenje današnjih na vlasti,zašto kad u njemu vidite spas neka vam on pomogne i neče više biti gladnih,dajte molim vas ostavite se prepucavanja,a najbolje bih bilo da provjerite tko je u stvarnosti ta osoba te kako stoji materijalno naravno to mislim i na nekretnine.Nisam napisao sa namjerom da bilo koga vrijeđam pa tako i bivšeg Don. Grubišiča.Jer stvarno mislim da mu nije uredu da ide u politićki život jer tamo ima mnogo laži,psovka,prevara i kriminala,zato bi mi bilo žao da ga nebih okrenili oni što ne misle kao on.

  oko 6 godina prije
 • samostrel (Gost_4786)

  Nema razloga da se pop ne bavi politikom, ionako je Crkva udruga koja je, baveći se zaštitom sebe i svoje moći, prečesto koristila i koristi politiku. Uostalom, zar nije zato i osnovana država Vatikan? I bez nje se mogla propovidat vira Isusova. Nek ukinu celibat i ostavu se dičice, ako imaju m..da. samo bi im onda moć pinkicu oslabila. A čime se popi s oltara bavu, kad priporučiju narodu kome treba bit naklonjen, naravno, uvik za \"bolje sutra\"? Njima je već bolje danas, a narodu kako Bog da... :grin

  oko 6 godina prije
 • (Gost_3200)

  Zanimljivo, kakako neki komentiraju, nemaju pojma niti o don Grubišiću niti o drugim donima, niti o Crkvi, a dijele lekcije, ali to je njihovarazina.
  Ljudi od 65. godina idu u mirovinu, neki vrhunski stručnjaci ostanu do 70. godina. a dični DON GRUBIŠIĆ SA 75. godina ulazi u politiku. Politika nisu propovijedi, pa lijepo govoriti..., kritizirati sve oko sebe... Don Ivan je u magli, više laže nego Čačić. kaže da će za tri godine sve zaposliti, da nitko u hrvatskoj neće biti bez posla. Tu pokazuje potpuno nepoznavanje ekonomije,tržište rada, financijske procese... Bilo bi mu pametnije da se povuče u starački mir i molitvu, i još malo vremena što mu Bog daje da se pripremi stati pred lice Njegovo...

  oko 6 godina prije
 • za 8667 (Gost_24)

  u kojo to vi državi živite?po vama nema gladnih u hrvatskoj!?a onda mi je sve jasno,vi pripadate u one \"sit gladnom ne viruje\".......evo vam svježih primjera gladnih ili siromašnih(kamensko,uzor,đakovština,trimot,vodoprivreda,oćete još da nabrajam),a radnici \"đakovštine\" su podigli logor i ogradili ga bodljikavom žicom i dali mu naziv \"vladin logor\"

  oko 6 godina prije
 • (Gost_1234)

  neka više rade a ne mitinguju i ograđuju se u \"logore\". a kako tomislu dobijat plaću a ne radit...?

  oko 6 godina prije
 • pljuv (Gost_2025)

  ma vidi matere ti,da mi je znat di ti to radis pa je pa ti je sve po gustu.ja rdin u privatnoj firmi s neplacenin prikovrimenin,bez slobodnih dana i svojega godisnjega.umisto da mi da placu on je sebi kupia pezoja,pa mi je onda ka opet tribala lec placa,pa san mora cekat jer on sebi mora platit kartice i kredit,itd.i sta da ja sad radin da ga nabaketan sta??

  oko 6 godina prije
 • (Gost_9113)

  o g. Grubišiću ne bih želio govorit ni dobro ni loše ali zbilja mislim da je ono don iritantno,a od kada je u mirovini i nepotrebno.

  oko 6 godina prije
 • goran pintar (Gost_3105)

  don ivane,aj drz se crkve
  ostavi se politike,nije to za tebe viruj mi
  sta mozes napravit i ako osvojis jedan ili dva mandata?
  mozes jedino bit predmet trgovine i ispast mona
  ajde moj don ivane mani se corava posla

  oko 6 godina prije
 • (Gost_8120)

  Njegovo don ostaje dok je god u Božijoj službi a to je i sada po tome ispada kada na primjer doktor ode u mirovinu on više nije doktor znači briše mu se titula.Malo je svećenika kao Don Ivan i mislim da vam neće ništa nenormalnog reći na svojim tribinama.Za sadašnje stanje u Hrvatskoj potrebno je stotina Don Ivana da bi se dovelo do pozitivne nule bilo u moralnom ekonomskom i još mnogo toga

  oko 6 godina prije
Komentiranje je moguće smo putem facebook komentara