FESTIVAL NEZAVISNE KULTURE I UMJETNOSTI!
U Domu mladih, od 29. travnja do 9. svibnja održava se treće izdanje Platformata - festivala nezavisne kulture i umjetnosti koji organizira Platforma Doma mladih s ciljem koncentriranja kulturnih i umjetničkih događanja u Domu mladih - prostoru za izvaninstitucionalnu suvremenu kulturu.

Deset dana bogatih koncertima, izložbama, filmovima, predstavama, radionicama, predavanjima, tribinama i javnim akcijama – više od 50 različitih kulturnih događanja!

Osnovna namjera Platformata je zaokruženim medijskim vidljivim umjetničkim događanjem inovativnog programskog sadržaja privući veći broj publike u Dom mladih, prezentirati im mogućnosti i kapacitete samog prostora, kao i organizacije i aktivnosti koje se u prostoru realiziraju. Kroz suvremen i interesantan format, publika ima mogućnost upoznavanja alternativne umjetničke scene čime se senzibilira šira javnost za hitnost uređenja prostora i nastavak partnerske suradnje s lokalnom samoupravom na razvoju budućeg društveno kulturnog centra.

Platforma Doma mladihzagovaračka je platforma na lokalnoj razini – neprofitna, nestranačka i participativna inicijativa za nezavisnu kulturnu scenu i scenu mladih/za mlade koju čini 16 udruga, institucija i ustanova u kulturi:
Eksperimentalna izvedbena kompanija ROOM 100, Info zona, IKS festival, Kino klub Split, KLFM - radio u zajednici, Kolektiv za razvoj, istraživanje i propitivanje queer kulture - queerANarchive, Kulturna alternativa mladih HRAM, Kulturno umjetnička udruga ROMB, Kulturno umjetnička udruga Uzgon – Split, Mavena – 36 njezinih čuda, Međunarodni festival novog filma Split, Multimedijalni kulturni centar Split, Noćna leptirica, Platforma 9.81 - institut za istraživanja u arhitekturi, Style Force – udruga za kulturu i novoscenski pokret, udruga za promicanje aktivizma mladih "Aktivist".

PROGRAM

29/4 SRIJEDA

20:00 otvaranje izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra, Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a

30/4 ČETVRTAK

16:00 – 21:00 izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
18:30 – 20:30 otvoreni trening Ples na svili & Akro-breakdance, HRAM – Mala scena
19:00 razgovor s dizajnerima, Platforma 9.81 – galerija MKC-a
20:00 filmska večer Queer Momenti: Tiger Orange (r. Wade Gasque), Domino (ZG) & Flomaster – Beton kino

1/5 PETAK

16:00 javna akcija Food not bombs! (music support by GartzSound), Aktivist – plato ispred Doma mladih
16:00 – 21:00 izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
20:30 filmska večer The Connection (r. Shirley Clarke), Kino klub Split – KKS projekcijska sala
22:00 party Roots in session, KUM – Klub mladih Kocka

2/5 SUBOTA

16:00 – 21:00 izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
17:00 – 22:30 koncert Baden Baden, Porto Morto, Rolo, Side Project @ KLFM Radio na cesti, KLFM - plato ispred Doma mladih
18:30 – 20:30 otvoreni trening Akro-breakdance, HRAM – Mala scena
22:00 koncert ZloSTavljanje: Je, Einsicht, Dunkelnacht (FRA) + Black Cult, KUM – Klub mladih kocka

3/5 NEDJELJA

12:00 – 18:00 radionica Snimanje na 16mm filmu, Kino klub Split – KKS projekcijska sala
16:00 – 21:00 izložbeDizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
20:30 – 22:00 otvoreni trening Ples na svili, HRAM – Mala scena
21:00 – 23:00 filmska večer Circus Movie Night #1, ROOM 100 – Beton kino

4/5 PONEDJELJAK

16:00 – 21:00 izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
17:00 – 21:00 radionica Razvijanje i projekcija 16mm filma, Kino klub Split – KKS projekcijska sala
18:00 – 20:00 radionica urbani i street ples, Style Force – Plava dvorana
18:00 – 20:00 strip radionica Helene Janečić, queerANarchive – gornji kat galerije MKC-a
18:30 – 20:30 radionica Cirkus s djecom, HRAM – Mala scena
20:00 otvaranje izložbe stripa Helene Janečić, queerANarchive – gornji kat galerije MKC-a
21:00 otvaranje izložbe Tvrdokorne mrlje Vanča Rebca, Noćna leptirica – galerija Praktika (Klub mladih Kocka)
21:00 – 23:00 filmska večer Circus Movie Night #2, ROOM 100 – Beton kino

5/5 UTORAK

16:00 – 21:00 izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
16:00 – 21:00 Helene Janečić: izložba stripa, queerANarchive – gornji kat galerije MKC-a
17:00 – 20:30 Bojan Brecelj: Selffish studio - 7/8 dana, GALUM – predvorje galerije MKC-a
18:00 – 20:00 strip radionicaVanča Rebca, Noćna leptirica – galerija Praktika (Klub mladih Kocka)
18:00 javna tribina Financiranje izvaninstitucionalne kulture, Platforma Doma mladih – Beton kino
18:00 – 20:00 radionica urbani i street ples, Style Force – Plava dvorana
18:00 – 20:00 strip radionica Helene Janečić & sitotisak radionicaMaje Marković,  queerANarchive – gornji kat galerije MKC-a
20:00 – 22:00 radionica Osnove rada s kamerom, Kino klub Split – KKS projekcijska sala
20:30 – 22:00 otvoreni trening Ples na svili & Akro-breakdance, HRAM – Mala scena

6/5 SRIJEDA

16:00 – 21:00 izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
16:00 – 21:00 Helena Janečić: izložba stripa, queerANarchive – gornji kat galerije MKC-a
17:00 – 20:30 Bojan Brecelj: Selffish studio - 7/8 dana, GALUM – predvorje galerije MKC-a
18:00 – 20:00 strip radionica Helene Janečić & sitotisak radionicaMaje Marković,  queerANarchive – gornji kat galerije MKC-a
18:00 – 20:00 radionicaurbani i street ples, Style Force – Plava dvorana
18:00 – 20:00 radionica akcijsko slikarstvo, Noćna leptirica – predulaz Kluba mladih Kocka
18:30 – 20:30 radionica poi žongliranje, HRAM – Mala scena
19:00 predavanje dr.sc. Mire Morović Potresi su mogući, možemo li se zaštititi?, Aktivist – knjižnica OpenBox (Klub mladih Kocka)
20:00 – 22:00 radionica Osnove rada s kamerom, Kino klub Split – KKS projekcijska sala
21:00 – 23:00 filmska večer Circus Movie Night #3, ROOM 100 – Beton kino
22:00 koncert Gardanel, KUM – Klub mladih kocka

7/5 ČETVRTAK

16:00 – 21:00 izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
16:00 – 21:00Helena Janečić: izložba stripa, queerANarchive – gornji kat galerije MKC-a
16:00 – 20:00 radionica yarn bombinga, Yarn Bombing Sarajevo & Queer Sport Split – gornji kat galerije MKC-a
18:00 – 20:00 radionicaakcijsko slikarstvo, Noćna leptirica – predulaz Kluba mladih Kocka
18:00 – 20:00 radionica urbani i street ples, Style Force – Plava dvorana
18:00 – 20:00 radionica Osnove snimanja dokumentarnog filma, Kino klub Split – KKS projekcijska sala
20:00 filmska večer Shinjuku Boys (r: Kim Longinotto), Splitski filmski festival / Međunarodni festival novog filma Split – Beton kino
20:30 – 22:00 otvoreni trening Ples na svili & Akro-breakdance, HRAM – Mala scena
22:00 party Tentacle Testicle, KUM – Klub mladih kocka

8/5 PETAK

16:00 – 21:00 izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
16:00 – 21:00 Helena Janečić: izložba stripa, queerANarchive – gornji kat galerije MKC-a
16:00 – 20:00 radionicayarn bombinga, Yarn Bombing Sarajevo & Queer Sport Split – gornji kat galerije MKC-a
18:00 predstavljanje skupine Yarn Bombing Sarajevo, Queer Sport Split – gornji kat galerije MKC-a
18:00 – 20:00 radionicaurbani i street plesa, Style Force – Plava dvorana
18:00 – 20:00 radionica Osnove snimanja dokumentarnog filma, Kino klub Split – KKS projekcijska sala
18:30 – 21:30 Hoopnotic therapy (ZG):radionica hula hoopa, HRAM – Mala scena
19:00 filmska večer Romeo & Julio (r. Ivan Perić ft Killa Tequila Crew), Style Force – Beton kino
20:30 filmska večer Ornette: Made in America (r. Shirley Clarke), Kino klub Split – KKS projekcijska sala
22:00 koncert SixPack + Shewa, KUM – Klub mladih Kocka

9/5 SUBOTA

11:00 šetnja Urbanistička početnica: STANOVANJE, Platforma 9.81 – plato ispred Doma mladih
16:00 – 21:00 izložbe Dizajnerice 1930 - 1980: Kontekst, produkcija i utjecaji & Hrvoje Živčić i Dario Dević: Dizajniranje Studentskog centra,  Platforma 9.81 u suradnji sa DVK, HDD i MKC – galerija MKC-a
16:00 – 21:00 Helena Janečić:izložba stripa, queerANarchive – gornji kat galerije MKC-a
16:00 – 20:00 radionica yarn bombinga, Yarn Bombing Sarajevo & Queer Sport Split – gornji kat galerije MKC-a
18:00 javna tribina Zajedničko korištenje prostora – Koordinacija Udruga Mladih Sisak, Info zona – galerija Praktika (Klub mladih Kocka)
18:30 – 19:30 filmska večer Austrija/M.O.R.T. (r.Anđela Vidić), , Film u filmu (r. Petar Fradelić), Fog Frog Dog/ Fog Frog Dog (r. Petra Urban), Fokus (r. Sunčica Fradelić. Tonći Gaćina), Kosa (r. Alma Ćakić), ),  Last Call for Film School (r. Martina Bilan), Mjau (r. Darko Škorobonja), Namazan u kocki/Kiša metaka (r. Natko Stipaničev), Probaj svoje govno i shvatit ćeš kakavi si čovjek (r. Josip Žuvan), Projekt OneSong (r. Natko Stipaničev), Red and Don (r. Luka Stojanac), Spectrum (r. Anđela Vidić), Zemlja (r. Krešimir Masleša; Kino klub Split – KKS projekcijska sala
19:00 urbana plesna predstava Pregovaranje na Paxosu (Brutala), Style Force – Mali amfiteatar
19:00 yarn bombing intervencija u javnom prostoru, Yarn Bombing Sarajevo & Queer Sport Split – plato ispred Doma mladih
22:00 party Plesnjaq: Six Martinis and a Blow Job, Queer Sport Split & KUM – Klub mladih Kocka


KOMENTARI:

Stari Komentari

  • Nema komentara
Komentiranje je moguće smo putem facebook komentara