hren
 
U nedjelju je u kuli Top(K.Sućurac), otvarena četvrta po redu multimedijalna izložba 'Naš grad Kaštela'. Osim izložbe fotografija, predstavljena je udruga Kaštelanski suvenir, te po prvi puta svi svjetionici u Hrvatskoj(fotografije) koje je Ivan Boljat (umjetnička udruga Bunja)napravio po nacrtima u kamenu. Također tu su i turistički panoi (karte i informacije o Kaštelima) i razglednice Kaštela s grbovima.

Izložba je otvorena za sve posjetitelje u vremenu od 19-22 sata.
Pogledajte nekoliko slika...

 


KOMENTARI:

Stari Komentari (12)

 • Naš Grad Kaštila (AntonVukas)

  Uvik mi je lipo vidit naš Grad Kaštila, (bivših Sedam Kaštila), pa makar na slikama.

  Par komentara, nadam se da su pozitivna to jest konstruktivna, definitivno ne želim biti negativan, ne na moj Sućurac:

  1) Ako nije teško mislim dobro bi bilo ispod svake sike staviti kratak opis, 1-4 rijeći je OK

  2)nadam se da ćete imati prilike ukljućiti sliku Grada Kaštela iz aviona ili sa planine Kozjaka. To je pogled za diviti se Majci Prirodi što smo Kaštelani naslijedili od naših pradjedova. Ma to ni Californija nima, virujte mi.

  Čestitam grupi INFORMATIKA 7 KAŠTELA (IK -7Kaštela) na dobrim ideama povezivanja 7 Kaštela da sa ponosom osjećaju novi Grad Kaštela. Želim Vam mnogo uspjeha u budućem radu.

  Kaštelanin Anton (Tonći) Vukas iz Sućurca

  oko 13 godina prije
 • (Gost)

  A šta je tu multimedijalno, a?

  oko 13 godina prije
 • (Gost)

  ne sekiraj se svatit ćeš za koju godinu

  oko 13 godina prije
 • (Gost)

  :zzz :sigh

  oko 13 godina prije
 • (Gost)

  Multimedijalno podrazumijeva komunikaciju putem RAZLIČITIH medija (slika, televizija, video, zvuk, instalacija, pisana riječ) koje umjetnik koristi za interakciju s publikom. Na taj način prenosi koncept, svoj doživljaj i želi u drugom pobuditi taj isti doživljaj (interakcija, što ćeš ti naučiti za par godina, znači upravo to) Dakle, osim fotografije koristi RAZLIČITE medije što izložbu čini MULTIMEDIJALNOM, inače je to onda samo izložba fotografije. Pa zašto je onda ne nazvati jednostavno izložbom fotografije? (ako je suditi po sadržaju stavljenom na portal) Mislim da je meni pojam multimedijalno prilično jasan, a tebi, a?

  oko 13 godina prije
 • Kvaliteta Komunikacije (AntonVukas)

  Primjetili smo postoje razlićite komunikacije. Hvale vrijedne i one manje ugodne.

  Evo primjera:
  Ispred mojeg kommentara, jedan Gost je postavio ozbiljno pitanje: ŠTO JE TO MULTIMEDIALNO?
  Druga gost se potrudi dati odgovor, što je kooperativno i pohvalno. Nažalost u svom odgovoru nije jako kooperativan, jer pokušavo umanjiti ljudsku vrijednos osobe koja je postavila pitanje.

  Ajde vi gospodo koji ste na fakultetu ućili ljudsku psihologiju odgovorite zašto je došlo do ovakovog ponašanja osobe koja se potrudila dati odgovor.

  Ako netko želi mogu ja pokušati objasniti, ali poznajem psihologiju samo kao hobi.

  Anton Tonći Vukas

  oko 13 godina prije
 • (Gost)

  Gospodine Vukas volio bih da objasnite, jer mi se čini da su ljudi koji su organizirali izložbu ipak dali truda da prikažu na svoj način grad Kaštela, (bio sam na izložbi), te mi se ipak čini da je onaj komentar osobe koja nije bila na izložbi a daje sebi za pravo da ocjenjuje istu..

  oko 13 godina prije
 • (Gost)

  Ako se već nešto predstavlja kao multimedijalno i to tako naziva onda se mora znati što taj pojam znači. Sve pohvale izložbi i trudu osoba koji nastoje nešto učiniti za kulturu u Kaštelima, ali na ukazivanje korištenja pogrešne terminologije nije potrebno reagirati na krajnje neugodan način te podcjenjivački komentirati. Što se htjelo postići ukazivanjem na pogrešno korištenu riječ \'\'multimedijalno\'\' – podučiti, ukazati na pogrešku da se ne ispada, naposljetku, smiješan i nekompetentan. Iz onog što se vidi na portalu (što je i istaknuto u komentaru) izložba nema odlike multimedijalne izložbe. Nije korišteno više (multi lat.) medija već sama fotografija. Međutim ukoliko ipak na spomenutoj izložbi postoji nekakva instalacija, video materijal, zvukovni zapis ili slično, moje isprike. I još nešto, u svom komentaru ne komentiram samu izložbu niti dajem ocjenu da li je uspješna ili ne, već me samo zasmetalo pretenciozno korištenje pojma \'\'multimedijalno\'\' te očito pogrešno shvaćanje istog. Nadam se da će ova poduka jednog diplomiranog povjesničara umjetnosti ipak uroditi plodom i biti shvaćena dobronamjerno.

  oko 13 godina prije
 • Dragan Kovač (Gost)

  Vrlo dobro znam što je multimedijalno i što je jedna multimedijalna izložba. (ovo je ipak IV multimedijalna izložba a prije 5 godina napravili smo i multimedijalni CD „Naš grad Kaštela“ po čemu je i ova izložba dobila naziv, a napravili smo između ostalog i multimedijalni CD „Miljenko i Dobrila“, to bi vi kao povjesničar umjetnosti možda trebali i znati, CD je naručen og gradskog muzeja Kaštela.)

  U pravu ste , iz teksta o izložbi se ne vidi da ima elemente multimedijalnog, a mi smo napravili propust što nismo poslali fotografije gdje se to vidi.
  Ono što fali( a bilo je) je sljedeće:

  -prikazani su filmovi o Kaštelima na DVD-u i Cd-u

  -na računalima su prikazivane fotografije Kaštela(677 fotografija)

  -puštala se dalmatinska pjesma

  -predstavljena je i pjesma o Kaštelima od pjesnikinje Marčeline :

  „Pod Kozjakom se nanizali
  Snovi dičji
  I snovi stari
  Cvitom i kamenom od nevera
  Sačuvani

  Kao sedam struna
  Na modroj gitari
  Sedam se Kaštela
  Na obali vječnoj plavi
  Svaka kula svoju rivu brani
  Svaka pisma
  Jubav čovika i mora slavi

  Niko to ne more otet lipoti
  Ni teška vremena
  Ni bisni vitrovi
  Jedna duša divlja
  A sedam naravi

  Nekad suzom, nekad dišpetom i smijom
  Jubit manje
  Pivat o lipoti tiše
  Nikad nismo znali...

  Osim pjesme, Marčelina je uz svaki naš kaštelanski grb(koje nažalost naša djeca i mi nemamo često priliku vidit) napisala i stih.

  Ono što sam htio je sljedeće:
  -dovesti ljude u novouređeni prostor kule Top u Kaštel Sućurcu i mislim da sam uspio.(pratim kaštelansko ljeto i znam koliko ljudi dođe na otvaranje izložbi pa čak i u dvorac Vitturi koji bi trebao biti , uz Podvorje u Kaštel Sućurcu vodećo mjesto za kulturu) . Na otvaranju je bilo oko 50 ljudi, a u 5 dana izložbu je posjetilo oko 200 ljudi. ,Poražavajuća činjenica je ta da ljudi poput vas koji se bave povješću umjetnosti nisu došli ili netko od Turističke zajednice, jer smo predstavili nove prospekte i kartu Kaštela (2x0,7m) prevedenu na 5 jezika.
  Meni osobno bi bilo vrlo drago da ste došli i da ste dali primjedbe ako ih ima , jer mi smo amateri i vrlo rado bi poslušali stručno mišljenje, što bi možda trebalo napraviti kako bi sljedeća izložba bila još bolja. Volio bih i da je došao netko iz TZ pa da je dao sugestije na panoe ili nove razglednice Kaštela koje smo bili spremni ustupiti besplatno.

  -pokazati da smo jedna od rijetkih udruga u Kaštelima koja je sa većinom amaterskih udruga uspjela ostvariti odličnu suradnju i realizirati mnogo projekata vezanih za kulturu ili slično.

  -pokazati da živim u gradu Kaštela.

  I na kraju mislim da smo kao amateri uspjeli pokazati i više nego što smo htjeli i da su posjetitelji izložbe mogli kroz fotografiju, glazbu, video i zvuk u prekrasnoj kuli Top doživjeti, svatko na svoj način grad Kaštela.

  Dragan Kovač
  Predsjednik IK-7 Kaštela

  oko 13 godina prije
 • Za Antona Vukasa i druge (Gost)

  Kaštela, kao i ostali dio svijeta, možete vidjeti na satelitskim snimkama na web stranici http://maps.google.com !

  Stranica je izvrsna i jednostavna za korištenje. Jedino je nezgodno što NE možete sačuvati dio koji ste otvorili s uvećanjem u obliku slike nakon isključenja interneta nego samo kao poveznicu (link) da se preko nje povežete kad se ponovo spojite na internet. Može se isprintati, ali kod najvećeg mjerila je slika malo mutna.

  Ja sam, između ostalog, našao egipatske piramide gdje se na njavećem uvećanju vide pored nje autobusi, auti i ljudi (turisti). Vidio sam i u New Yorku mjesto gdje su bili twins neboderi WTC, a sada doslovno vidite ljude i njihove sjene i drugo kao da gledate s npr. 30-tog kata (uvećanje na skali 20 m, uopće najveće moguće). Nažalost nisam uspio naći kineski zid pa ako netko uspije neka ostavi link na ovom mjestu kao komentar. Unaprijed hvala.

  Kaštela (Split, Solin) se vide od istoka prema zapadu do odprilike Nehajskog puta u polovini Kaštel Štafilića u mjerilu oko 1:1000 (print verzija) što je na skali najveće uvećanje za ove snimke s oznakom 50 m. Vidi se svaka kuća, a razaznaju se i auta, dok je teško uočiti sjene ljudi.
  Zapadnije od ovoga je najveće uvećanje na skali 500 m što bi odgovaralo mjerilu oko 1:10.000.

  Po mojoj procjeni na temelju toga što znam kada su se neke građevine gradile snimke Kaštela su napravljene zime 2002./03. Međutim neki djelovi Dugopolja, a moguće i Splita, su snimljeni u drugo vrijeme. Naime, ako pratite autoput iza Kozjaka na jednom spoju snimaka kod Konjskoga ćete vidjeti da autoput \"nestaje\" ili da je u sasvim drugom stadiju gradnje.

  Želim vam ugodan let satelitom u razgledavanju majčice Zemlje iz naslonjača. ŽIVIJA INTERNET !!! BRAVO GOOGLE !!! (nije reklama, stvarno je dobar).

  oko 13 godina prije
 • (Gost)

  ajfelov toranj
  http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=48.858288,2.294641&spn=0.001602,0.003616&t=k&om=0
  vatikan
  http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=k&om=0&ll=41.902357,12.455331&spn=0.003625,0.007231
  najvaznije misto na svitu
  http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=k&om=0&ll=43.545912,16.42124&spn=0.001765,0.003616
  dubrovnik
  http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=k&om=0&ll=42.640762,18.109492&spn=0.003583,0.007231

  oko 13 godina prije
 • (Gost)

  može se sačuvati, pritisnite print screen na tipkovnici, nakon toga otvorite grafički program i kliknite PASTE

  oko 13 godina prije
Komentiranje je moguće smo putem facebook komentara

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij