SVAKA ČAST
Hrvatska je osvojila zlato na Svjetskom juniorskom prvenstvu za igrače do 18 godina, koje se igralo u Podgorici. U finalu je pobijedila Crnu Goru rezultatom 16:13.

Crna Gora povela je s 2-0, ali je Hrvatska  već do kraja prve četvrtine uspjela nadoknaditi zaostatak da bi u drugoj preuzela kontrolu zahvaljujući sjajnoj igri u napadu.

Sjajni Paparić

Uslijedila je krizna treća četvrtina u kojoj je Crna Gora stigla i do vodstva od 11-10, no u posljednjih osam minuta su izabranici Joška Krekovića bili dominantni i na kraju ostvarili sigurnu pobjedu.

Junak Hrvatske bio je Lovro Paparić s pet, dok su po tri gola postigli Jakob Merčep i Matias Biljaka.

Kod Crne Gore najefikasniji je bio Aleks Ukropina s tri, dok su po dva gola postigli Nikolas Saveljić, Danilo Dragović i Đuro Radović.

Brončana medalja pripala je Mađarskoj, koja je u meču za treće mjesto svladala Italiju 12:8.

Izvor : Net.hr