Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu u prijateljskom susretu u Belfastu protiv Sjeverne Irske koju je svladala s 3:0. Golovima Mandžukića, Čopa i Kramarića Hrvatska je, unatoč neigranju dijela prvotimaca, lako slavila u prvom međusobnom dvoboju...

Nikada ranije Hrvatska nije igrala protiv Sjeverne Irske, domaćin je posljednjih godina od simpatične postao opasna reprezentacija, uostalom igrao je i na Europskom prvenstvu u Francuskoj gdje je prošao u nokaut fazu. Ovako borben i neugodan protivnik nikada nije za Hrvatsku u prijateljskim ogledima bio najidealniji izbor, ali ovaj put Hrvatska je u Belfastu odigrala vrlo dobru utakmicu i zasluženo je slavila s 3:0.

Izbornik Čačić u ovom susretu pružio je priliku i igračima koji nisu imali veliku minutažu u dosadašnjim susretima, debitirao je i Filip Bradarić, a unatoč šarenoj postavi Hrvatska je izgledala sasvim dobro.

Povela je već u devetoj minuti kada je Čop pucao prema irskim vratima, domaći vratar odbio je loptu, no samo do borbenog kapetana Marija Mandžukića koji sretno i spretno iz blizine zabija za 1:0.

Do odlaska na odmor Hrvatska je i povećala vodstvo i to zahvaljujući Čopu. Jednostavna akcija - Kramarić je izveo korner, Mitrović glavom prenio loptu u peterac gdje Jedvaj gradi čuvara, a Čop posve sam povećava prednost.

Odmah na početku drugog poluvremena lijepa prilika za Hrvatsku nakon što je dosuđen indirekt na desetak metara od Mannusovog gola. Tek što je ušao u igru, izveo ga je Marcelo Brozović, ali ragbijaškim rječnikom, samo je "pretvorio" ovaj pokušaj i poslao loptu iznad gola.

Što nije uspio Brozović, uspio je u 67. minuti Kramarić i to na krasan način. Napadač Hoffenheima primio je loptu izvan kaznenog prostora, lijepo se namjestio na udarac i s više od 20 metara pogodio pod gredu za visokih 3:0.

Čop je mogao i deset minuta prije kraja do pogotka, dobro je izveo slobodni udarac s 25 metara, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice.

U samom finišu Lafferty je propustio najbolju priliku za domaćina u ovom susretu, točnije njegov pokušaj dobro je obranio Vargića.

Završilo je 3:0 za Hrvatsku, a Čačića sigurno može veseliti činjenica da su neki igrači pokazali da se na njih itekako ozbiljno može računati.

Dobar debi Bradarića, Kramarić igrač utakmice

Kada je dobio poziv u reprezentaciju, mnogi su sa sumnjom promatrali Čačićevu odluku, ai Filip Bradarić u Belfastu odigrao je vrlo dobru utakmicu i na taj način zahvalio se na pozivu. Inače igračem utakmice proglašen je Andrej Kramarić, "predasistent" kod prva dva gola i strijelac najljepšeg pogotka na susretu.

Izvor : Sportnet.hr