Hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela proći u finale China kupa, u polufinalu je nakon boljeg izvođenja penala slavio Čile. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, poveo je Čile preko Pinaresa, dok je Hrvatska do izjednačenja došla pogotkom Andrijaševića...

U izmiješanom sastavu bez najvećih zvijezda, Vatreni su odigrali polufinalni susret na China kupu protiv reprezentacije Čilea, koji je bio nepoznanica, kao uostalom i naša reprezentacija, koja se sastojala od igrača iz 1. HNL uz Filipa Ozobića iz azerbajdžanske Gabale i Tonija Datkovića iz slovenskog Kopera. U kišnom Nanningu je Hrvatska nešto bolje stajala u uvodnim minutama, ali bez konkretnijih prilika prema vratima Cristophera Tosellija. Prvu su značajniju priliku Čileanci imali u osmoj minuti kada je Vargas lijepo proigrao Fuenzalidu koji je uputio opasan udarac s dvadesetak metara, ali je siguran bio Dominik Livaković.

Obje su momčadi dosta griješile, što i ne čudi s obzirom na sastave u kojima su došle na utakmicu. Pokušao je Šitum u desetoj minuti, ali je njegov volej otišao malo iznad gola. Do vodstva je ipak došao Čile u 18. minutu. Vargas se i uoči utakmice smatrao kao najopasniji igrač ove momčadi i sada je sjajno prošao trojicu hrvatskih igrača, proigrao loptu do Pinaresa koji s ruba kaznenog prostora isprve šutira vanjskom neobranjivo u suprotni kut Livakovićeva gola.

Unatoč većem posjedu i činjenici da se igralo uglavnom na Čileovoj polovici sljedećih desetak minuta, Hrvatska do konkretne prilike nije uspjela doći, nedostajala je bolja završnica. Nakon jedne polukontre Čile je ponovno, zahvaljujući Vargasu, došao do prilike. Ubacio je loptu u sredinu na rub peterca gdje je sam bio Fuenzalida, ali je vratar Hrvatske nogom uspio obraniti. Da poluvrijeme ne protekne bez prave prilike pobrinuo se Perošević, koji je u gužvi škaricama vratio loptu na peterac do Filipovića koji glavom puca malo pored gola.

Već u prvom napadu u drugom poluvremenu Čile je bio blizu drugog pogotka, kada je Valencia ubacio s desne strane i Pinares ostao sam na desetak metara gola, no njegov udarac glavom obranio je Livaković. U 65. minuti Andrijašević je lijepo na desnoj strani proigrao Tudora koji je ubacio oštru nisu loptu u peterac, ali nitko od hrvatskih igrača nije uspio zahvatiti loptu kako treba. Nekoliko minuta kasnije glavom je pokušao Marić nakon ubačaja Matasa, ali je čileanski vratar obranio bez većih poteškoća.

Ponovno je odlični Vargas stvarao probleme hrvatskoj obrani i imao je dvije stopostotne prilike, kada je izašao sam pred Livakovića, ali je hrvatski golman oba udarca uspio obraniti. Prilike su sijevale na sve strane, za Hrvatsku je pokušao Antolić u sljedećem napadu s ruba kaznenog prostora, ali je Toselli uspio obraniti. Minutu kasnije Vatreni su došli do izjednačenja. Ubacio je Tudor s desne strane do Andrijaševića koji sjajno volejem matira vratara Čilea. Rezultat se do kraja nije promijenio pa se išlo u izvođenje jedanaesteraca.

Hrvatska je promašila u drugoj i trećoj seriji, Toselli je obranio udarce Antolića i Marića, dok su sva četiri puta Čileanci bili precizni. Livaković je kod svakog penala otišao u krivu stranu. Čile će u finalu igrati protiv Islanda, dok će Hrvatska igrati protiv Kine za treće mjesto.