hrenfrdeites

Hrvatska nogometna reprezentacija završila je China Cup u Nanningu na posljednjem, četvrtom mjestu. Iako su Hrvati bili bolji od Kine u 90 minuta, kasnim pogotkom Kinezi su izborili jedanaesterce u kojima su dvojica Hrvata bila neprecizna...

Hrvatska je na turniru China Cup u Kini završila na posljednjem, četvrtom mjestu. Igrom su izabranici Ante Čačića zaslužili više u ogledu za treće mjesto protiv Kine, ali Kinezi su u samoj završnici susreta iz prve prave prilike zabili za 1:1 i jedanaesterce u kojima su bili sigurniji, iako ostaje pitanje je li Peroševićev jedanaesterac nakon odbijanja od grede završio iza crte.

Od prve je minute Hrvatska dominirala terenom, bilo je očito da su hrvatski reprezentativci kvalitetniji, ali isto tako bilo je jasno kako nikada nisu igrali zajedno pa je uigranost, odnosno neuigranost, dolazila do izražaja. Posebno je opasan na početku bio Tudor, no dvaput je glavom poslao loptu preko kineskog gola.

Mogla je Hrvatska deset minuta prije kraja prvog poluvremena ozbiljnije ugroziti vratara Shija, s lijeve je strane kapetan Pivarić poslao upotrebljivu loptu do Ivanušeca, no Lokomotivin se igrač spetljao pa Kinezi otklanjaju opasnost.

Par minuta kasnije pomoći Kinezima nije bilo, Ivanušec je gurnuo na desnu stranu do Tudora, koji lijepo šalje povratnu loptu na 11 metara. Ivanušec ovog puta ne griješi i zabija pod gredu za vodstvo Hrvatske 1:0.

Na poluvremenu je izbornik Čačić u svlačionici ostavio Marića i u napad gurnuo Franka Andrijaševića, bila je to dobra odluka jer je Andrijašević bio među boljim pojedincima u drugom poluvremenu. No, Hrvati nisu iskoristili brojne prilike u drugom dijelu.

U 58. minuti odličnu su kontru povukli Hrvati, Tudor se ugurao iza leđa kineske obrane, ali završava nepreciznim udarcem. Deset minuta kasnije Andrijašević upošljava petom Peroševića čiji udarac s 20-ak metara odlazi kraj gola.

Najbliže i najdalje pogotku Hrvatska je bila deset minuta prije kraja, Šitum je dobio sjajnu dugu loptu, izašao pred Shija i iz voleja pokušao matirati kineskog vratara, no loše udara loptu i propušta veliku priliku riješiti pitanje pobjednika. Kazna je uslijedila vrlo brzo, iz prve prave prilike, u 89. minuti, Kinezi dolaze do izjednačenja vrijednog jedanaesteraca. S desne je strane ubacio Hanwen, Wang Jingbin bježi Datkoviću i glavom s peterca pogađa između Prskala i vratnice. Mogao je i morao hrvatski vratar bolje reagirati u ovoj situaciji, bio je na prvoj vratnici, no lopta prolazi kraj njega uz vratnicu.

Mogao je Andrijašević u sudačkoj nadoknadi donijeti trijumf Hrvatskoj, sjajno je opalio s 25 metara, lopta je išla u gornji desni kut kineskog gola, ali Shi fantastično brani.

U lutriji jedanaesteraca Hrvatska je slabije prošla. U prve dvije serije reprezentativci su bili precizni, Pivarić i Ozobić bili su sigurni za Hrvatsku, Chi i Yin za Kinu. Sporan trenutak dogodio se u trećoj seriji, Perošević je silovito poslao loptu u gredu, lopta je odskočila na travnjak i vratila se u teren, suci su procijenili da pogotka nije bilo, no usporena snimka pokazala je da je odluka u najmanju ruku bila sporna, činilo se da je lopta nakon odbijanja od grede čitava prešla gol-liniju.

Prskalo spašava Hrvatsku lijepo obranivši jedanaesterac Fana, u idućoj seriji zabijaju Juranović i strijelac Wang, ali u posljednjoj seriji vratar Shi skida jedanaesterac Mišića, a Wang Jinxian zabija za broncu Kineza.

Izvor : Sportnet.hr