TRI kola prije kraja prvenstva Hajduk je kiksao protiv Lokomotive. Utakmica je završila rezultatom 1:1, pa u posljednje dvije utakmice Splićani ulaze bodovno izjednačeni s Osijekom na trećem mjestu.

Hajduk je protiv pete momčadi lige odigrao jednu od najlošijih utakmica u Carrillovoj eri, ali je na kraju nekako izvukao bod. Imao je igrača više cijelo drugo poluvrijeme, no pravu priliku je stvorio tek u samoj završnici utakmice.

Neuspješna ofsajd zamka za šok na Poljudu

Lokomotiva je povela u 37. minuti. Domaća obrana je odradila neuspješno ofsajd zamku, a Doležal to iskoristio i bez problema poslao loptu u praznu mrežu. Samo četiri minute kasnije ista akcija, Doležal izlazi sam ispred Stipice, no ovaj put se spetljao.

Torcida vrijeđala Bebeka koji je poništio gol Hajduku

U prvom dijelu Hajduk je kod rezultata 0:0 pogodio gredu topovskim udarcem Memolle iskosa s desne strane, Futacsu je zbog prekršaja u napadu poništen gol, a sudac Bebek razljutio je navijače jer dva Futacsova pada u kaznenom prostoru nije vidio kao prekršaje za jedanaesterac.

Hajduk do boda iz odbijanca

Već u prvoj minuti drugog dijela Bočkaj, koji je sredinom prvog poluvremena zamijenio Cekicija, dobio je drugi žuti karton, ali Hajduk je bio bezopasan i s igračem više. Sve do 87. minute kada je Vlašić odigrao povratnu loptu za Savasa čiji je udarac obranio Šemper, a odbijenu loptu je Hamza pospremio u mrežu.

Šemper za novi šok

U posljednjoj sekundi Šemper, Dinamov vratar na posudbi u Lokomotivi, šokirao je sve na stadionu. Uspio je obraniti loptu koju se već svi vidjeli u golu nakon gužve i udarca sa 16 metara.

Sastavi:

Hajduk: Stipica, Ismajli, Nižić, Terziev, Memolla, Jefferson, Kožulj, T. Bašić, Vlašić, Said, Futacs
Lokomotiva: Šemper, Karačić, Kolinger, Rrahmani, Valentić, Karimi, Šunjić, Halilović, Grezda, Doležal, Cekici

Izvor: Index.hr