Prva od dvije utakmice ultimatuma koje je dobio Slaven Bilić, prošla je dobro. Tottenham je bio prvi protivnik, a West Ham ga je svladao s 3:2...

Chelsea i West Ham plasirali su se u četvrtfinale Carabao Cupu. Chelsea je na Stamford Bridgeu svladao Everton s 2:1 dok je Bilićev West Ham na Wembleyu bio bolji od Tottenhama s 3:2 iako je gubio 2:0 na poluvremenu.

Slaven Bilić dobio je još dvije utakmice da pokuša izvući momčad iz krize i može biti zadovoljan reakcijom igrača u prvoj, posebno u drugom poluvremenu.

Nakon prvih 45 minuta stvari nisu izgledale nimalo ružičasto za West Ham. Spursi su vodili 2:0, Bilićeva momčad ponovno nije izgledala dobro i hrvatski stručnjak vidno nezadovoljan odmahujući glavom zaputio se prema svlačionici.

Strijelci za Tottenham bili su Moussa Sissoko i Dele Alli.

U drugom dijelu puno bolji, srčaniji i borbeniji West Ham. Kada je Andre Ayew u 55. minuti zabio za smanjenje zaostatka, probudila se nada kod gostiju, a novi pogodak istog igrača u 60. minuti potpuno je otvorio susret.

Tottenham je u tim trenucima izgledao grogirano i to je kažnjeno u 70. minuti. Korner je izveo Lanzini, najviši u skoku bio je Ogbonna i West Ham je došao do vodstva.

Do kraja dvoboja velika požrtvovnost igrača West Hama u nadi za očuvanjem prednosti, Tottenham je pokušavao doći do pogotka za produžetke, ali nije uspio i West ham je stigao do velike pobjede.

Chelsea je u drugom dvoboju u Londonu upisao lakšu pobjedu 2:1, ugostio je Everton u prvom susretu otkako je momčad iz Liverpoola ostala bez Ronalda Koemana.

Nikola Vlašić nije konkurirao za nastup.

Chelsea je poveo u 26. minuti pogotkom Antonija Rudigera te novih golova nije bilo sve do sudačke nadoknade susreta. Prvo je Cesc Fabregas asistirao Willianu za 2:0 da bi odmah nakon toga Dominic Calvert-Lewin samo postavio konačnih 2:1.

Izvor: Sportnet.hr