VIJEĆE KLUBOVA
Izvršni odbor Veslačkog saveza Dalmacije je na 7. sjednici, održanoj u Vrgorcu, donio odluku o dodjeli odličja najboljima u protekloj sezoni.

– Ove godine održali smo šest kup natjecanja te pet mini kup natjecanja. Održali smo i natjecanja u ergometrima te veteranska natjecanja u Zadru i Metkoviću. Nažalost, Hrvatski veslački savez još se nije izborio da veslanje uđe u sustav školskih natjecanja što svakako očekujemo da uskoro uspije – kazao je Juraj Gamulin, predsjednik Veslačkog saveza Dalmacije koji je zadovoljan brojem natjecatelja na regatama.

– Raduje me masovnost na regatama, ali žalim što klubovi još nisu pokazali interes za poligon natjecanja za najmlađe uzrasne kategorije.

Istaknuo je Gamulin i još jedan problem.

– Vidi se da nam je rimen veslanje (s jednim veslom, nap. a.) u opadanju, posebno je to vidljivo tijekom prvenstva Hrvatske i na tome klubovi moraju ozbiljno raditi.


Klupski pobjednici po kategorijama

Ukupni pobjednik - HVK GUSAR 816 bodova
Pobjednik u kategoriji kadeti A i B - HVK JADRAN 292 boda
Pobjednik u kategoriji juniori A - VK JADRAN 183 boda
Pobjednik u kategoriji juniori B - HVK GUSAR 282 boda
Pobjednik u kategoriji seniora - HVK MORNAR 172 boda

2.MINI KUP VSD 2017

Ukupni pobjednik - HVK GUSAR 345 bodova
Pobjednik u kategoriji kadeta - HVK GUSAR 269 bodova
Pobjednik u kategoriji juniori A - HVK MORNAR 45 bodova
Pobjednik u kategoriji juniori B - MARINA KAŠTELA 116 bodova 

Laureati

HVP - najuspješniji kadeti i kadetkinje
1. Jelena Perović (skif, Gusar)
2. Margita Andrić (skif, Jadran Zadar)
3. Petar Matić (skif, Jelsa)
4.Franko Krešo (skif, Marina Kaštela)
5. Frane Bencun, Mihovil Bogatić, Luka Pera, Grgo Gurlica (četverac, Jadran Zadar)
6. Matej Krnić (skif, Krka)
7. Matej Zović (skif, Marina Kaštela)
8. Marin Buratović, Leon Huljić (dvojac, Jelsa)

HVP – najuspješnije ženske veslačice
1. .Maura Mrduljaš (skif, Gusar)
2. Sara Panjkota (skif, Krka)
3. Maris Milin (skif, Jadran Zadar)
4. Ela Žuvanić (skif, Jadran zadar)

HVP – najuspješniji juniori B
1. Lovre Klarin, Nino Perišić, Jerko Radovčić, Kristijan Papak (četverac, Krk)
2. Josip Tonković, Josip Bedalov, Ivan Vuković, Mate Kuko, Antonio Grubiša, Bruno Majić, Karlo Borković, Fabjan Fabjanac (osmerac, Gusar)
3. Karlo Borković (skif, Gusar)
4. Pero Kukuljica, Vlaho Đivanović (dvojac, Neptun)

Osvajači zlatne medalje na Europskom juniorskom prvenstvu
Frane Filip Garma, Luka Gojanović Rakić, Luka Balek

Osvajačica zlatne medalje na Svjetskom juniorskom prvenstvu
Ivana Jurković, Josipa Jurković

Izvor: Slobodna Dalmacija


KOMENTARI: