Nogometaši Rusije ostvarili su uvjerljivu 5:0 (2:0) pobjedu protiv Saudijske Arabije u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva, koja je odigrana na stadionu Lužnjiki u Moskvi pred 81.000 gledatelja.

Rusija je povela u 12. minuti, a strijelac je bio Jurij Gazinski. Na 2:0 je u 43. minuti povisio Denis Čerišev, koji je ušao u 24. minuti kako bi zamijenio ozlijeđenog Alana Dzagojeva. Za 3:0 strijelac je bio Artjom DŽjuba u 71. minuti, a pogodak je postigao samo 80 minuta nakon što ga je ruski izbornik Stanislav Čerčesov ubacio u igru.

U prvoj minuti sudačke nadoknade za 4:0 strijelac je bio Denis Čerišev, što mu je bio drugi pogodak na utakmici. Konačnih 5:0 postavio je iz slobodnog udarca Aleksandr Golovin u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U drugoj utakmici prvog kola u skupini A sastat će se Urugvaj i Egipat u Jekaterinburgu. Njihov je dvoboj na rasporedu u petak, s početkom u 14 sati.

Uoči utakmice na istom mjestu je održana i svečana ceremonija otvaranja.

90+4' - Kraj Rusija je pobijedila Suadijsku Arabiju s velikih 5:0

90+4' - Golovin zabija iz slobodnjaka za velikih 5:0 pobjedu Rusije nad Suadijskom Arabijom

90+1' - Goooool! Rusija vodi 4:0 u samoj završnici! Opet odlični Čerišev zabija.

71' - Goooool! Čini se kako je Artem Džuba riješio utakmicu! Rusija vodi 3:0.

56' - Prva prava prilika za Saudijsku Arabiju. Mohammed Al Burayk je lijepo ubacio loptu u šesnaesterac, tamo je čekao Taisir Al Jassim, ali nije uspio doći do lopte.

45' - Počelo je drugo poluvrijeme

45+2' - Kraj prvog poluvremena.

45' - Imat ćemo 2. minute sudačke nadonade

43' - Gooool! Rusija vodi 2:0! Čerišev je glatko prošao kroz obranu Saudijaca i zabio prekrasan gol za povečanje vodstva.

35' - Puno trčanja i borbenosti na terenu. Saudijska Arabija nije se prestrašila domaćina i pokušava koliko može pritiskati domaćina da napravi neku grešku. S druge strane Rusi čim uzmu loptu nađu se u izglednoj prilici za gol.

20' - Veliki udarac za Rusiju! Alan Džagojev se ozljedio. Primio se za zadnju ložu i čini se da je utakmica za njega gotova. Izašao je s terena i neće nastaviti utakmicu.

15' - Al Muaiouf odlično brani pokušaj Alana Dzagojeva. Super prilika za domaćina, Dzagojev se je unutar šestnaesterca uputio brzu loptu ispod prečke.

12' - Goool! Rusija vodi 1:0. Gol je zabio Yury Gazinski! Odlično je pucao glavom Gazinski iz teške pozicije.

9' - Kakva je ovo šansa za Rusiju! Yuri Zhirkov u šesnaestercu i puca prema golu, ali je obrambeni blokirao šut.

1' - Počela je prva utakmica na Svjetskom prvenstvu u Rusiji

SASTAVI:

- Sviraju se himne Rusije i Suadijske Arabije

- Govore dobrodošlice održali su predsjednik Rusije Vladimir Putin i predsjednik FIFA-e Gianni Infantina
Rusi u čak sedam pripremnih utakmica zaredom nikoga nisu pobijedili, dok su Saudijci ostvarili tri pobjede u devet utakmica pod izbornikom Pizzijem.

Stadion Lužnjiki najpoznatiji je ruski stadion, pa će osim otvaranja na njemu bidti odigran i finale 15. srpnja, a ukupno sedam utakmica.