Atletico Madrid okrenuo je Barcelonu i izborio finale španjolskog Superkupa.
U Saudijskoj Arabiji igra se po prvi put u povijesti španjolski Superkup, na kojem sudjeluju čak četiri momčadi Primere. Real Madrid je u srijedu osigurao finale 3:1 pobjedom protiv Valencije, a dan kasnije mu se u borbi za naslov pobjednika pridružio Atletico Madrid.

Momčad Diega Simeonea šokirala je Barcelonu u utakmici u kojoj su viđena dva preokreta. Nakon što je poveo Atletico na samom početku drugog poluvremena Barcelona je golovima Messija i Griezmanna preokrenula u do 62. minute.

Nakon toga je poništen, po drugi put na utakmici, pogodak Barceloni, da bi zatim Atletico u 81. i 86. minuti zabio pogotke koje su ih odveli u veliko finale. Morata i Correa su bili strijelci za 3:2 pobjedu.

Susret je obilježila velika nervoza s obje strane, pa je tako sudac podijelio čak osam žutih kartona, po četiri za svaku stranu.

Jedan od trenutaka koji će se pamtiti nakon utakmice je verbalni, pa čak i u maloj mjeri fizički obračun najboljeg nogometaša svijeta Lionela Messija, te čovjeka za kojeg se vjeruje da je nasljednik Cristiana Ronalda - Joao Felixa.

Dogodilo se to na samom kraju prvog poluvremena kada je najprije Jordi Alba krenuo prstom prema licu mladog Portugalca, na što mu je ovaj odgurnuo ruku, a onda mu je prišao Lionel Messi i unio se u lice. Felix mu je odgovorio u stilu "što sad ti hoćeš?", a u tom su trenutku reagirali suigrači te sudac i razdvojili ih.

Još su se igrači međusobno nagurivali nakon toga, pa je tako Luis Suarez zaradio žuti karton.

Izvor: GOL.hr