hren
 

EP U RUKOMETU
Jedan od domaćina ovogodišnjeg Europskog prvenstva za rukometaše Austrija osvojila je prvo mjesto u skupini B prvog kruga natjecanja sa stopostotnim učinkom nakon što je u 3. kolu u Beču u utorak svladala Sjevernu Makedoniju sa 32-28 (18-12) te će biti prvi suparnik Hrvatske u drugom krugu koji počinje u četvrtak.

Austrija je dominirala tijekom čitavog susreta te je u 52. minuti imala i 10 golova prednosti (32-22). Uslijedilo je opuštanje kod domaćih što je Sjeverna Makedonija iskoristila te sa šest uzastopnih pogodaka ublažila poraz.

Robert Weber sa sedam i Mikola Bilik sa šest golova predvodili su Austriju, dok je Stojače Stoilov postigao pet golova za Sjevernu Makedoniju.

Posljednji sudionik skupine I drugog kruga natjecanja po skupinama na Europskom prvenstvu za rukometaše u kojoj će igrati i Hrvatska postala je reprezentacija Češke koja je u posljednjoj utakmici skupine B prvog kruga u Beču svladala Ukrajinu sa 23-19 (9-10).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Češka se u nastavku uspjela odvojiti i 15-ak minuta prije kraja prvi put doći do tri gola prednost da bi u završnici vodila i s najvećih pet razlike.

Tomaš Babak sa šest i Dieudonne Mubenzem s četiri gola bili su najefikasniji kod Češke, dok je Artjom Kozakevič postigao četiri gola za Ukrajinu.

Hrvatska će u drugom krugu igrati 16. siječnja protiv Austrije, slijedi dvoboj protiv Njemačke 18. siječnja, pa protiv Češke 20. siječnja te obračun sa Španjolskom u posljednjem kolu 22. siječnja.

U drugi krug su Hrvatska, Španjolska i Austrija prenijele po dva boda, dok Bjelorusija, Njemačka i Češka kreću u borbu za polufinale bez bodova.

I preostala dva domaćina EP-a osigurala su drugi krug, Švedska je u posljednjoj utakmici skupine F u Goteborgu svladala Poljsku sa 28-26 i osigurala drugo mjesto iza Slovenije koja je u prvom krugu ostvarila sve tri pobjede. Četiri švedska igrača postigla su po pet golova protiv Poljske, Daniel Pettersson, Jim Gottfridsson, Andreas Nilsson i Kim Ekdahl du Rietz, dok je Szymon Sicko bio strijelac osam golova za Poljsku. Slovenija je u svom posljednjem nastupu u Goteborgu svladala Švicarsku sa 29-25. Miha Zarabec je sa šest golova bio najbolji kod Slovenije, dok je Andre Schmid s osam pogodaka predvodio Švicarsku.

Treći domaćin EP-a Norveška osvojila je prvo mjesto u skupini D u Trondheimu 34-28 (16-14) pobjedom protiv najugodnijeg iznenađenja natjecanja Portugala. Magnus Joendal je sa sedam golova predvodio Norvešku, dok je Antonio Areia postigao pet golova za Portugal.

Velikan Francuska, koja je nakon dva poraza u prva dva kola izgubila izglede za prolazak u drugi krug, u svom je posljednjem nastupu na ovom EP u Trondheimu svladala Bosnu i Hercegovinu sa 31-23 u susretu skupine D. Valentin Porte postigao je sedam pogodaka za Francusku, a Marko Panić devet za BiH.

Sastav skupine II drugog kruga, koja će se igrati u Malmou bt će poznat nakon što se u srijedu odigraju posljednje utakmice u skupini E.

REZULTATI 3. KOLA,
Skupina B (Beč): Austrija - Sjeverna Makedonija     32-28 (18-12)
Ukrajina - Češka                   19-23 (10-9) TABLICA:
1. Austrija            3  3  0  0  98-87  6 2. Češka               3  2  0  1  79-76  4
3. Sjeverna Makedonija 3  1  0  2  79-84  2 4. Ukrajina            3  0  0  3  74-83  0
Skupina D (Trondheim): BiH - Francuska                    23-31 (13-14)
Portugal - Norveška                28-34 (14-16) TABLICA:
1. Norveška            3  3  0  0  94-80  6 2. Portugal            3  2  0  1  83-83  4
3. Francuskaa          3  1  0  2  82-79  2 4. BiH                 3  0  0  3  73-90  0
Skupina F (Goteborg): Švicarska - Slovenija              25-29 (10-16)
Poljska - Švedska                  26-28 (13-14) TABLICA:
1. Slovenija           3  3  0  0  76-67  6 2. Švedska             3  2  0  1  81-68  4
3. Švicarska           3  1  0  2  77-87  2 4. Poljska             3  0  0  3  73-85  0

Izvor: Slobodna Dalmacija


KOMENTARI:

 

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij