hren
 

TALIJANSKA LIGA
Ljubitelji talijanske Serie A mogu odahnuti. I sljedeće sezone u Genoi će se igrati 'Derby della lanterna', sraz Sampdorije i Genoe. Nogometaši Genoe drugu su sezonu zaredom u posljednjem kolu izborili ostanak u Serie A, ove godine im je za potvrdu zadržavanja statusa bila potrebna domaća pobjeda protiv sastava iz sredine ljestvice Verone i do nje su došli uvjerljivo, 3:0

Genoa je sve riješila još u prvom poluvremenu, prva dva gola zabio je Sanabria (13, 25), a konačnih 3:0 postavio je Romero (44).

Genoa je tako sezonu okončala na 17. mjestu s 39 bodova, na kraju četiri više od 18. Leccea koji se 4:3 (2:2) domaćim porazom od Parme pridružio SPAL-u i Bresciji na putu u drugu ligu.

No, talijanski su mediji 'nanjušili' problem u toj utakmici... I to ne jedan, nego dva. Prvi je problem u činjenici da je trener Verone, hrvatski strateg Ivan Jurić čak tri puta sjedio na klupi Genoe. No, to čak i nije tako strašno. Važnije je to da je jedan od najvažnijih igrača Verone, portugalski veznjak Miguel Veloso oženjen za Paolu Preziosi. Dotična je, gle čuda, kćerka vlasnika Genoe Enrica Preziosa!

A u Lecceu je po domaće krenulo loše u 10. minuti kada je Lucioni (10-ag) postigao nespretni autogol, a uskoro je bilo još lošije kada je Caprari (24) povisio na 2:0 za Parmu. Do poluvremena su domaći preko Baraka (38) i Meccariella (45) poravnali na 2:2, ali u nastavku su Cornelius (52) i Inglese (66) vratili Parmi dva gola prednosti da bi Lapadula (68) tek ublažio poraz Leccea.

Još ranije Juventus je osigurao deveti uzastopni naslov prvaka, Inter, Atalanta i Lazio igrat će uz Juventus u Ligi prvaka sljedeće sezone, dok će Roma, Milan i Napoli u Europsku ligu.

Italija 1. liga

Spal-Fiorentina1:3
Lecce-Parma3:4
Bologna-Torino1:1
Genoa-Verona3:0
Sassuolo-Udinese0:1
  Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Juventus38265783
2.Inter Milano382410482
3.Atalanta38239678
4.Lazio38246878
5.Roma382171070
6.Milan381991066
7.Napoli381881262
8.Sassuolo381491551
9.Fiorentina3812131349
10.Parma381471749
11.Verona3812131349
12.Bologna3812111547
13.Cagliari3811121545
14.Udinese381291745
15.Sampdoria381262042
16.Torino381172040
17.Genoa381091939
18.Lecce38982135
19.Brescia38672525
20.Spal38552820

Izvor: Tportal.hr


KOMENTARI:

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij