hren

DOŠAO JE I TAJ DAN
Svjetsko rukometno prvenstvo održava se u Egiptu od 13. do 31. siječnja 2021. godine.
Na Svjetskom prvenstvu koje se održava od 13. do 31. siječnja 2021. godine u Egiptu hrvatska rukometna reprezentacija nastupa u skupini C koja se igra u Aleksandriji, a protivnici su nam Japan, Angola i Katar.

Ovo je prva svjetska smotra u proširenom izdanju. Prvi put sudjeluje 32 reprezentacije koje su u prvoj fazi natjecanja raspoređene u osam skupina s po četiri momčadi.

U utorak, dan prije početka Svjetskog prvenstva, Međunarodna rukometna federacija (IHF) objavila je kako su zbog prevelikog broja zaraženih koronavirusom odustale reprezentacije Češke i Sjedinjenih Američkih Država. Umjesto Čeha u skupinu G je tako upala prva rezerva Sjeverna Makedonija, a umjesto Amerikanaca u skupini F gledat ćemo reprezentaciju Švicarske.

Drugi krug pa četvrtfinale

U drugi krug proći će po tri najbolje iz svake skupine i pritom prenijeti bodove osvojene u međusobnim susretima. U tom drugom krugu bit će četiri skupine s po šest reprezentacija, a po dvije najbolje izborit će plasman u četvrtfinale, od kojeg će se igrati nokaut-sustavom sve do kraja Svjetskog prvenstva.

Križat će se skupine A i B, C i D, E i F te G i H. Kauboje tako u drugom krugu put navodi na društvo iz grupe D, u kojoj su Danska, Argentina, Bahrein i Demokratska Republika Kongo.

*svi termini su po hrvatskom vremenu

Skupina A

15. siječnja:
18:00 Njemačka – Urugvaj 
20:30 Mađarska – Zelenortski otoci 

17. siječnja:
18:00 Zelenortski otoci – Njemačka 
20:30 Mađarska – Urugvaj 

19. siječnja: 
18:00 Urugvaj - Zelenortski otoci 
20:30 Mađarska – Njemačka 

Skupina B

15. siječnja:
18:00 Španjolska – Brazil 
20:30 Tunis – Poljska 

17. siječnja:
18:00 Tunis – Brazil 
20:30 Poljska – Španjolska 

19. siječnja:
18:00 Španjolska – Tunis 
20:30 Brazil – Poljska 

Skupina C 

15. siječnja
15:30 Katar - Angola 
18:00 Hrvatska – Japan 

17.siječnja
15:30 Katar – Japan 
18:00 Angola – Hrvatska

19. siječnja
15:30 Japan – Angola 
18:00 Hrvatska - Katar 

Skupina D

15. siječnja:
18:00 Argentina – DR Kongo 
20:30 Danska – Bahrein 

17. siječnja:
18:00 Argentina – Bahrein 
20:30 DR Kongo – Danska

19. siječnja:
18:00 Bahrein – DR Kongo 
20:30 Danska – Argentina 

Skupina E

14. siječnja
18:00 Austrija – Švicarska
20:30 Norveška – Francuska 

16. siječnja
18:00 Austrija – Francuska 
20:30 Švicarska – Norveška 

18. siječnja:
18:00 Francuska – Švicarska
20:30 Norveška – Austrija 

Skupina F

14. siječnja:
18:00 Alžir – Maroko 
20:30 Portugal – Island 

16. siječnja:
18:00 Maroko – Portugal 
20:30 Alžir – Island 

18. siječnja:
18:00 Portugal – Alžir 
20:30 Island – Maroko 

Skupina G

13. siječnja:
18:00 Egipat – Čile 

14. siječnja:
20:30 Švedska – Sjeverna Makedonija

16. siječnja:
18:00 Egipat – Sjeverna Makedonija
23:30 Švedska – Čile 

18. siječnja:
18:00 Sjeverna Makedonija – Čile 
20:30 Švedska – Egipat 

Skupina H

14. siječnja
15:30 Bjelorusija – Rusija 
18:00 Slovenija – Južna Koreja 

16. siječnja
15.30 Bjelorusija – Južna Koreja 
18:00 Rusija – Slovenija 

18. siječnja
15:30 Južna Koreja – Rusija 
18:00 Slovenija - Bjelorusija 

Skupina I

21. siječnja:
A1 – B2
B1 – A2
A3 – B2

23. siječnja:
A2 – B3
B2 – A1
A3 – B1

25. siječnja:
B1 – A1
B2 – A2
B3 – A3

Skupina II

21. siječnja:
C1 – D2
D1 – C2
C3 – D2

23. siječnja:
C2 – D3
D2 – C1
C3 – D1

25. siječnja:
D1 – C1
D2 – C2
D3 – C3

Skupina III

20. siječnja:
E1 – F2
F1 – E2
E3 – F2

22. siječnja:
E2 – F3
F2 – E1
E3 – F1

24. siječnja:
F1 – E1
F2 – E2
F3 – E3

Skupina IV

20. siječnja:
G1 – H2
H1 – G2
G3 – H2

22. siječnja:
G2 – H3
H2 – G1
G3 – H1

24. siječnja:
H1 – G1
H2 – G2
H3 – G3

Četvrtfinale (27. siječnja)

II1 – IV2
IV1 – II2
I1 – III2
III1 – I2

Polufinale (29. siječnja)

II1 – IV2 vs IV1 – II2

I1 – III2 vs III1 – I2

Finale (31. siječnja)

Utakmica za broncu (31. siječnja)

Izvor: Gol.hr


KOMENTARI:

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij