hren

Hrvatska se na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu bori za medalje.
Na Svjetskom prvenstvu koje se održava od 13. do 31. siječnja 2021. godine u Egiptu hrvatska rukometna reprezentacija plasirala se u drugi krug kao prvoplasirana u skupini C.

Hrvatska i Japan odigrali su 29:29 u prvom kolu što je veliko iznenađenje na startu SP-a, a u drugom su Kauboji pobijedili Angolu s 28:20. U posljednjoj utakmici prvog kruga Hrvatska je pobijedila Katar čime je u drugi krug prenijela tri boda.

U drugom krugu Hrvatska će igrati u novoj skupini II, a novi protivnici bit će nam Bahrein, Argentina i Danska.

Hrvatska u četvrtak igra protiv Bahreina, potom u subotu protiv Argentine, a derbi skupine II protiv Danske na rasporedu je u ponedjeljak.

Iz sve četiri nove skupine prve dvije reprezentacije idu u četvrtfinale.

*svi su termini po hrvatskom vremenu

Skupina I

21. siječnja:

15:30 Urugvaj – Poljska
18:00 Mađarska – Brazil
20:30 Španjolska – Njemačka

23. siječnja:
15:30 Urugvaj – Španjolska
18:00 Poljska – Mađarska
20:30 Njemačka - Brazil

25. siječnja:
15:30 Brazil – Urugvaj
18:00 Španjolska - Mađarska
20:30 Poljska - Njemačka

Skupina II

21. siječnja:
15:30 Japan - Argentina
18:00 HRVATSKA – Bahrein
20:30 Danska - Katar

23. siječnja:
15:30 Katar – Bahrein
18:00 Argentina - HRVATSKA
20:30 Japan - Danska

25. siječnja:
15:30 Bahrein - Japan
18:00 Argentina - Katar 
20:30 Danska - HRVATSKA

Skupina III

20. siječnja:
15:30 Švicarska - Island
18:00 Francuska - Alžir
20:30 Portugal - Norveška

22. siječnja:
15:30 Švicarska - Portugal
18:00 Island - Francuska
20:30 Norveška - Alžir

24. siječnja:
15:30 Alžir - Švicarska
18:00 Island - Norveška
20:30 Portugal - Francuska

Skupina IV

20. siječnja:

15:30 Sj. Makedonija – Slovenija
18:00 Rusija - Egipat
20:30 Švedska - Bjelorusija

22. siječnja:
15:30 Sj. Makedonija – Rusija
18:00 Egipat - Bjelorusija
20:30 Slovenija - Švedska

24. siječnja:
15:30 Bjelorusija – Sj. Makedonija
18:00 Slovenija - Egipat
20:30 Rusija - Švedska

Četvrtfinale (27. siječnja)

II1 – IV2
IV1 – II2
I1 – III2
III1 – I2

Polufinale (29. siječnja)

II1 – IV2 vs IV1 – II2

I1 – III2 vs III1 – I2

Finale (31. siječnja)

Utakmica za broncu (31. siječnja)

Skupina A

15. siječnja:
Njemačka – Urugvaj 43:14
Mađarska – Zelenortski otoci 34:27

17. siječnja:
Zelenortski otoci – Njemačka (0:10) otkazano
Mađarska – Urugvaj 44:18

19. siječnja: 
Urugvaj - Zelenortski otoci (0:10) otkazano
Mađarska – Njemačka 29:28

Skupina B

15. siječnja:
Španjolska – Brazil 29:29
Tunis – Poljska 28:30

17. siječnja:
Tunis – Brazil 32:32
Poljska – Španjolska 26:27

19. siječnja:
Španjolska – Tunis 36:30
Brazil – Poljska 23:33

Skupina C 

15. siječnja
Katar - Angola 30:25
Hrvatska - Japan 29:29

17.siječnja
Katar – Japan 31:29
Angola - Hrvatska 20:28

19. siječnja
Japan – Angola 30:29
Hrvatska - Katar 26:24

Skupina D

15. siječnja:
Argentina – DR Kongo 28:22
Danska – Bahrein 34:20

17. siječnja:
Argentina – Bahrein 24:21
DR Kongo – Danska 19:39

19. siječnja:
Bahrein – DR Kongo 27:34
Danska – Argentina 31:20

Skupina E

14. siječnja
Austrija – Švicarska 25:28
Norveška – Francuska 24:28 

16. siječnja
Austrija – Francuska 28:35 
Švicarska – Norveška 25:31

18. siječnja:
Francuska – Švicarska 25:24
Norveška – Austrija 38:29

Skupina F

14. siječnja:
Alžir – Maroko 24:23
Portugal – Island 25:23

16. siječnja:
Maroko – Portugal 20:33 
Alžir – Island 24:39

18. siječnja:
Portugal – Alžir 26:19
Island – Maroko 31:23

Skupina G

13. siječnja:
Egipat – Čile  35:29

14. siječnja:
Švedska – Sjeverna Makedonija 32:20

16. siječnja:
Egipat – Sjeverna Makedonija 38:19
Švedska – Čile 41:26

18. siječnja:
Sjeverna Makedonija – Čile 32:29
Švedska – Egipat 24:23

Skupina H

14. siječnja
Bjelorusija – Rusija 32:32
Slovenija – Južna Koreja 51:29

16. siječnja
Bjelorusija – Južna Koreja 32:24
Rusija – Slovenija 31:25

18. siječnja
Južna Koreja – Rusija 26:30
Slovenija - Bjelorusija 29:25

Izvor: Gol.hr


KOMENTARI:

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij