Nogometni vikend u Dalmaciji ponudio je dobre rezultate za Kaštelane. Jadran je na gostovanju u Metkoviću izvukao bod, dok je Val na svom terenu svladao Jadran iz Ploča sa 2:0. Zanimljivo je bilo u Čilipima gdje su Konavljanin i Dinara odigrali 4:4. Zmaj iz Makarske došao je do prve pobjede u sezoni minimalnom pobjedom protiv Zmaja iz Blata.

Pred oko 200 gledatelja Val je došao do nova tri boda na svome terenu. Gotovo cijelu utakmicu Val je dominirao i stvarao prilike. Nakon nekoliko promašenih prilika i grede Čubrila, prvo poluvrijeme ostalo je 0:0. U drugom poluvremenu igra se odvijala na sredini terena, no u 61. minuti susreta Bašić je gurnuo loptu u prostor prema Čubrilu koji bježi gostujućoj obrani i zabija za 1:0. Unatoč nekoliko izglednih prilika u nastavku igre, Val je do konačnih 2:0 došao u posljednjoj minuti susreta iz jedanaesterca kojeg je izborio Jarčević. Precizan je bio Čubrilo koji drugim pogotkom izbija na čelo ljestvice strijelaca. Utakmicu je obilježio i ružan sudar Paraća i Dominikovića. Deblji kraj izvukao je Dominiković koji je zaradio lagani potres mozga.

Val – Jadran (LP) 2:0 (0:0)

Kaštel Stari, igralište Vukovar, gledatelja 200
Suci: Miran Maržić (glavni), Branimir Nimac, Damir Čorić
Strijelci: 1:0 Čubrilo 61., 2:0 Čubrilo 90. (11 metara)
Najbolji igrač: Branko Čubrilo (Val)

Val: Jakovac, Erceg, Zec (71. Parać), Tomas, Šarić, Jurić, Bašić, Čurković, Čubrilo, Matijaš (64. Jarčević), Čavka (90. Jelavić) . Trener: Željko Škopljanac

Jadran (LP): Stipković, Dominiković (78. Krstičević), Pijević,Šiljeg, Dabić, P. Čotić, Barbir, A. Čotić (66. Nikolac), Vukušić, Mataga, Karamatić. Trener: Siniša Spremo

Na teškom gostovanju u Metkoviću, Jadran je uspio izvući vrijedan bod u gostima. Iako su većinom utakmice domaćini dominirali, imali su tek nekoliko prilika. Jadran se branio, a obrana gostiju odradila je odličan posao. Unatoč tome, preko kontre su nastojali nešto postići. Tako je Kapetanović pogodio stativu u prvome poluvremenu, što je bila ujedno i najbolja prilika na utakmici. Iako je Neretva imala više od igre, obrana Jadrana bila je koncentrirana pa je stoga ovaj rezultat najpošteniji. Ovaj rezultat dobar je nagovještaj za momčad Sućurca pred prvi kaštelanski derbi ove sezone koji je na rasporedu idućeg vikenda.

Neretva - Jadran (KS) 0:0