Odigrane su utakmice trećeg kola 3. HNL – jug. Val je na gostovanju na Korčuli uspio stići do vrijednog boda protiv neugodnog Zmaja odigravši 1:1. Od ostalih rezultata izdvajamo pobjedu Hajduka II protiv Primorca 1929 (4:0) i petardu Oska protiv Jadrana (LP).

Zmaj (B) – Val 1:1 (0:0)

Blato, stadion Zlinje, gledatelja 350
Suci: Dino Papak (Šibenik), Ante Jurić (Split), Marko Tot (Split)
Strijelci: 1:0 Vrkić 67', 1:1 Pedišić 90'
Crveni karton: Marko Čulić 64' (Val)
Igrač utakmice: Šime Josip Pedišić (Val)

Val se sa gostovanja u Blatu vraća sa vrijednim bodom, bodom kojeg su uzeli na samom kraju susreta. Utakmica je bila borbena, igralo se čvrsto sa nekoliko kartona. Val je ponovo ostao bez jednog igrača, u svega pet minuta kapetan Čulić dobio je dva žuta kartona i u 64. minuti morao je napustiti igru. Domaćin je višak igrača iskoristio tri minute kasnije kada je Vrkić zabio za vodstvo Zmaja. Zmaj je tri boda imao u rukama do 90. minute, a onda je Pedišić prevario vratara Kragića i zabio za izjednačenje.

Zmaj (B): Kragić, Cetinić (70. Matković), Baran, Perica, Vrkić, Špaleta, Čubrilo, Lipotić (78. Batista), Janjić, Tadić, Tarle (53. Šešlija). Trener: Alen Gavranić

Val: Jelić, Jukić (75. Grbavica), Grubić, Kovač, Čulić, Pedišić, Kelez (69. Kustura), Caktaš, Velemirović, Ljubas, Bajić (80. Vojković). Trener: Zdenko Adamović