MARINKE U PETAK GOŠĆE ROCKWOOLA
Po drugi puta ove sezone odbojkašice zagrebačke Mladosti slavile su u dvoboju protiv Kaštela DC. Ovoga puta ove ekipe sastale su se u Kupu, a pobjedom 3:0 braniteljice naslova ostvarile su prolaz dalje u polufinale.

Kaštela DC – HAOK Mladost 0:3
(30:32, 21:25, 20:25)
Suci: Vedran Juravić, Tajana Maričić

Rezultatski blizu i napeto, ali bez ispaljenoga metka – tako bi se moglo opisati pokušaj Malenih u potrazi za polufinalom Kupa. Gostujuća ekipa ponovo se pokazala kao trenutno bolja ekipa te je zasluženo prošla dalje. Kaštela DC imala je nekoliko šansi za prelomiti susret u svoju korist, ali je nedostajalo iskustva i odlučnosti u takvim trenucima. Posebno ključan pokazao se prvi set koji se produžio sve do 32:30 za gostujuću ekipu. Osvajanjem tog seta, Mladostašice su stvorile rezultatsku i psihološku prednost koju su iskoristili u sljedeća dva seta i zasluženo prošli dalje.

Nakon utakmice trener domaćih Mijo Vuković imao je nekoliko riječi: „Previše respektiramo ekipe koje su na papiru ispred nas i favoriti. Tada kao da se bojimo i povučemo, umjesto da nam takve utakmice budu motivacija i da iskoristimo domaći teren, jer ipak imamo ekipu koja je tu nekoliko godina zajedno i koja je stekla određeno iskustvo. Međutim, nama  nedostaju jače utakmice kao što to ima Mladost koja nastupa i u Europi, a to je nekako presudilo u jučerašnjoj utakmici, pogotovo u prvom setu.“

„Sada se okrećemo prvenstvu gdje nam slijede četiri jako bitne utakmice koje trebamo pobijediti ukoliko želimo biti među prve četiri ekipe. Do kraja godine imamo dvije utakmice sa Vukovarom koja nije neozbiljna momčad te dva jako važna izravna dvoboja sa Osijekom“, izjavio je trener Vuković.