Nakon odigranog sedmog kola, na vrhu tablice ista meta, isto odstojanje. I vodeći Štafilićani i njihovi vjerni pratitelji Školjke 'Katić' (uz utakmicu manje) ubilježili su nove pobjede te nastavljaju utrku za prvaka.

Dok su Školjkaši do nove visoke pobjede došli sa lakoćom, najviše zahvaljujući vodećem strijelcu lige Ivanu Kataliniću (5 pogodaka), Štafilićanii su se morali dobrano namučiti kako bi sačuvali liderski položaj na tablici. Naime, iako su u 27. minuti pogocima Josipa Buzova (3) i Matea Pavičića (2) vodili s 5:1 momci iz ekipe CB Arka uspjeli do pred kraj doći na pogodak zaostatka. Ipak na samom isteku utakmice Babić samo potvrđuje novu pobjedu Štafilićana.

S novim pobjedama Kalac Gustirna i Vinišće polako se dižu na tablici i približavaju njenom gornjem dijelu. Dok je Kalac Gustirna otpor ekipe Bugsy bar slomila tek u posljednjoj četvrtini utakmice, ekipa Vinišća morala se pošteno namučiti kako bi svladala mladu ekipu Bonita, utakmica je riješena ranim pogotkom Lea Perića.
Novu, vrijednu pobjedu zabilježila je i ekipa Mladeži HDZ-a koja je bila bolja od Sv. Bare. Kao što smo već u najavi kola spomenuli, utakmica Marina Kaštela - MNK Marina odgođena je na traženje ekipe iz Marine.