hrenfrdeites

Kaštelanske ekipe ostvarile su nove bodove u utakmicama 8. kola odbojkaške Superlige. Kaštela DC kod kuće su s 3:0 slavila protiv Nove Gradiške, a istim rezultatom Marina Kaštela bila je bolja od Osijeka.

Kaštela DC – Nova Gradiška 3:0
(25:21, 25:22, 25:12)

Suci: Vedran Juravić, Tajana Maričić

Važnu pobjedu ostvarile su Malene u susretu 8. kola odbojkaške Superlige. Na domaćem parketu svladale su Novu Gradišku rezultatom 3:0 i tako učvrstile treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Kaštela DC je do pobjede stigla uz dosta muke u prva dva seta. Iako su gošće pružile dobar otpor, kvaliteta domaćih je prevagnula. U trećem setu, pak, domaća ekipa odlučila je ekspresno riješiti susret i sa laganih 25:12 zapečatiti nova tri boda.

Osijek – Marina Kaštela 0:3
(22:25, 23:25, 20:25)

Osijek, dvorana Gradski vrt
Suci: Domagoj Vinković, Damir Pišćak

U derbiju kola odbojkašice Marine Kaštela uspjele su nadigrati ekipu iz Osijeka rezultatom 3:0. Bio je to sat i pol vremena težak susret dviju kvalitetnih momčadi, u kojem su gošće pokazale zašto su na vrhu ljestvice i bez poraza. Iako je domaća ekipa sjajno parirala Marini, gošće su iskustvom prevagnule utakmicu u svoju korist. Ovom pobjedom Marina Kaštela pomogla je svojim gradskim rivalkama da se odvoje od Osijeka na pet bodova prednosti, dok Marina drži sigurnih tri boda razmaka za prvim pratiteljem.