Pobjednički niz kaštelanskih odbojkašica i dalje traje. Kaštela DC svladale su Osijek u izravnom dvoboju za treće mjesto, dok je Marina Kaštela s 3:0 pobijedila Poreč.

Kaštela DC – Osijek 3:1
(22:25, 25:11, 25:19, 26:24)
Suci: Vedran Juravić, Tajana Maričić

Odbojkašice Kaštela DC slavile su u izravnom dvoboju za treće mjesto, na domaćem parketu svladale su Osijek rezultatom 3:1 i tako učvrstile treću poziciju s osam bodova razlike. Prvi i posljednji set bio je rezultatski napet, s nekoliko preokreta. U početku se vidjela nervoza domaćih igračica, što su gošće iskoristile te osvojile prvi set. No kad je kočnica 'Malenih' popustila zaredala su se dva pobjednička seta za domaću ekipu. U četvrtom setu obje ekipe ušle su još čvršće i borbenije, a na kraju je Kaštela DC uspjela doći do vrlo važne pobjede.

Svoje viđenje dao je i trener domaće ekipe Mijo Vuković:
„Nama je ova utakmica bila jako važna, znali smo da bi pobjedom praktički osigurali plasman u prve četiri ekipe i zato su cure malo nervozno ušle u susret. Osijek je ekipa koja zna igrati sa nama, ali smo također i mi pokazali kako se nositi s njima. Veliku ulogu imala je i publika koja nam je večeras bila 'sedmi igrač'.“
„Uspijeli smo u našem naumu da ostvarimo sve tri pobjede u tri ključne utakmice i s tim smo zadovoljni. Sada slijedi utakmica protiv zagrebačke Mladosti protiv koje možemo ići bez opterećenja. S njima smo već dva puta ove sezone igrali i izgubili, ali na krilima ovih pobjeda možda možemo ostvariti bolji rezultat“, dovršio je Vuković.

Poreč – Marina Kaštela 0:3
(23:25, 22:25, 14:25)
Poreč, dvorana Veli Jože
Suci: Bojan Brlas, Goran Brozić

Neokrznuta Marina Kaštela i dalje ostvaruje impresivne pobjede u domaćem prvenstvu. Na gostovanju u Poreču Marinke su upisale devetu pobjedu, sedmu bez izgubljenog seta. Iako u krizi s rezultatom, jer su do ove utakmice imale tri uzastopna poraza, Porečanke su pružile dobru utakmicu te u prva dva seta rezultatski pratile vodeću ekipu prvenstva. Marinke su ipak držale dva-tri poena razlike, dovoljno da se s 25 poena zaključe prva dva seta, da bi u trećem s manje muke zaključile novi trijumf.