Mladost Ribola Kaštela slavila je protiv zagrebačke Mladosti rezultatom 3:2. U derbiju prvenstva Kaštelani su na gostovanju u Zagrebu u pet setova svladali glavne konkurente za naslov nanijevši im drugi prvenstveni poraz.

HAOK Mladost – Mladost Ribola Kaštela 2:3
(17:25, 26:24, 15:25, 25:23, 13:15)
Zagreb, dvorana Dom odbojke Bojan Stranić
Suci: Milan Rajković, Domagoj Niessner

Po drugi put ove sezone najveći hrvatski derbi pripao je kaštelanskoj Mladosti. Gosti su u pet setova stigli do sedme uzastopne pobjede, dok je domaćin pretrpio drugi prvenstveni poraz. Kaštelani su bili bolji veći dio utakmice, što se posebno osjetilo u prvom i trećem setu u kojem su nadigrali domaćina u gotovo svakom segmentu igre. Domaćin se, pak, nije predavao te se u dva navrata vraćao u igru. U odlučujućem petom setu Mladost Ribola Kaštela nije dozvolila preokret već dosljednom i timskom igrom stigla do zaslužene pobjede.

„Mislim da smo stvarno zaslužili pobjedu u ovoj utakmici. Ona je mogla biti i uvjerljiva, ali se u drugom i četvrtom setu osjetio umor od puta i od naporne utakmice u Antwerpenu. No, pobjeda je tu, ali šteta što nismo osvojili sva tri boda jer smo u drugom i četvrtom setu imali priliku. Posebno želim istaknuti da su danas igrala tri donedavna juniora i da smo igrali bez kapetana Corsinija. Također, dva kolumbijca još nemaju pravo nastupa u prvenstvu jer su dovedeni izvan prijelaznog roka. Tako da smo, unatoč mladoj ekipi i s nekoliko izostanaka stvarno pokazali da smo bolji i to pored zagrebačke Mladosti koja se pojačala sa šest igrača“, rekao je trener gostiju Ivan Rančić.

„Sada nam uskoro slijedi Kup utakmica, ali prije toga uzvrat protiv Antwerpena. Vjerujemo u prolaz dalje u Kupu i u Europu, a mislim da smo do sada pokazali da se možemo nositi u Europi. Ako prođemo dalje, u sljedećem kolu čeka nas Crvena Zvezda, a to bi bio najvjerojatnije najveća utakmica u povijesti našega kluba“, kazao je Rančić.