Croatian English French German Italian Spanish

MARINA KAŠTELA - SALZBURG 3:2
Tri hrvatska kluba nastupila su ove srijede u europskim odbojkaškim kupovima. Odbojkašice Mladosti i Poreča nisu uspjele doći do pobjede, ali Marina Kaštela zasluženo dobiva prvu europsku utakmicu.

Marina Kaštela je u dvorani u Kaštel Starom ugostila je odbojkašice PSVBG Salzburg i svladala ih u pet dramatičnih setova.

Prva dva seta Marinke su riješile u svoju korist te se činilo da bi mogle brzo do pobjede, ali Austrijanke su odgovorile u naredna dva seta, izborile peti set gdje je Marina Kaštela ipak slavila s 15:13. Posebno zanimljiv bio je drugi set u kojem su Austrijanke imale čak sedam poena prednosti, ali uspjele su to prosuti i izgubiti set s 25:21.

Prvo ime susreta bila je Elena Vukić koja je upisala čak 32 poena od čega sedam aseva.
Porečanke su očekivano upisale težak poraz od Ostrave, Čehinje su potvrdile status favorita i visoko su slavile.
Odbojkašice zagrebačke Mladosti glatko su poražene u svojoj dvorani od finskog LP Sala s 3:0.