ZAVRŠNICA ODBOJKAŠKOG KUPA
Kaštelani ponovo imaju dva predstavnika u finalu Kupa! Odbojkašice Marine Kaštela i odbojkaši Mladost Ribole Kaštela plasirali su se dalje nakon pobjede u polufinalnim susretima. Mladost je s laganih 3:0 slavio protiv Centrometala, ali im sigurno neće biti lako u finalu gdje ih čeka HAOK Mladost. Marina Kaštela do drugog uzastopnog finala stigla je pobjedom u petom setu protiv zagrebačke Mladosti.

Mladost Ribola Kaštela – Centrometal 3:0
(25:17, 25:17, 25:18)
Suci: Ksenija Jurković, Milan Rajković

Dvije najbolje ekipe lige očekivano su se plasirale u finalnu utakmicu odbojkaškog Kupa. Zagrebačka Mladost slavila je protiv Murse Osijek s 3:0, a nakon njih istim rezultatom kaštelanski Mladostaši eliminirali su Centrometal.

Mladost Ribola Kaštela nije imala problema protiv vidno slabijeg Centrometala. Uz podršku domaće publike Mladost je s 3:0 došla do još jednog finala Kupa i obračuna s najvećim rivalima. Tijek utakmice bio je skoro identičan u sva tri seta koja su završavala sa velikim zaostatkom gostujuće ekipe. U današnjem finalu Kaštelani love na treći naslov osvajača Kupa, dok branitelj HAOK Mladost po treći put zaredom za posljednju stepenicu imaju Mladost Ribolu Kaštela. Utakmica je po rasporedu u četvrtak u 17:15 sati.

„Ušli smo sa sto posto da što prije riješimo susret. Bili smo koncentrirani i zasluženo prošli dalje. Nakon utakmice trener je izjavio zadovoljstvo, a potom smo otišli malo pogledati zagrebačku Mladost i analizirali ih, tako da smo već u našim glavama u sutrašnjem susretu. Mislim da smo kvalitetniji i vjerujem da ćemo sutra pobijediti“, rekao je jedan od ponajboljih igrača susreta Ante Giljanović.

Suci: Milan Rajković, Bojan Brlas

U finale se plasirala i Marina Kaštela koja je u polufinalu svladala branitelje naslova. Kaštelanke su preokrenule vodstvo od 2:1 u setovima i tako stigli nadomak titule – ispred njih je još samo Osijek protiv koje Marina drži ulogu favorita.

Domaća ekipa dobro se namučila za plasman dalje. U prvom setu gošće su povele s 5:0, ali je momčad Milorada Krunića sustigla i preokrenula zagrebačku Mladost. Sredinom seta bilo je vrlo izjednačeno, no domaća se ekipa uspjela odvojiti na tri poena razlike te sa 25:23 povesti nakon prve dionice. Drugi set gošće su ponovo otvorile s pet pogodaka prednosti. Ovoga puta Marinke se nisu uspjele vratiti, iako su u dva navrata stigle na pogodak zaostatka. Treći set bio je dosta sličan drugome, Mladostašice su odmah pritisle domaću ekipu koja se nije mogla oduprijeti napadima. No, Marinke su pokazale pobjednički mentalitet te su u sljedećem setu punim gasom slomile gošće i odvele utakmicu u peti set kojeg su u produžetku osvojile za pobjedonosnih 3:2.

„Ovo nimalo nije bila laka utakmica. Nosili smo se s pritiskom favorita, igra nam danas nije bila tečna kao i inače i bilo je jako teško igrati protiv Mladosti koja je bila bolja tri seta, čak i prvi kojeg smo uspjeli dobiti. Nakon trećeg seta napravili smo neke taktičke promjene i uspjele preokrenuti susret. Stoga, čestitam svojim igračicama na tom uspjehu jer stvarno nije bilo lako, a ovo je treći put ove sezone da pobjeđujemo Mladost“, rekao je zadovoljni trener domaćih Milorad Krunić.

„Svakako sam prezadovoljan dosadašnjom sezonom koja je otvorena osvajanjem Superkupa i potom smo nanizali same pobjede. Sutra nas čeka finalna utakmica, Osijek smo ove sezone dobijali dva puta. Međutim, sutra ih sigurno nećemo dobiti na fizičku snagu jer smo se mi iscrpili ovaj meč, a Osječanke su imale više odmora. Zato ćemo put do trofeja pokušat naći preko taktike i iskustva kojeg imamo više od njih. Osijek nema puno velikih utakmica, tako da ćemo i to pokušat iskoristit kao svoju prednost“, zaključio je Krunić.

Marina će borbu do svog drugog trofeja ove sezone započeti u četvrtak u 19:30 sati.