Primorac B. - Jadran KS 3:0
Val - Neretva 2:0
GOŠK AC - Primorac 1929 3:1

Primorac B. - Jadran KS     3:0

BIOGRAD NA MORU — Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 15O. Primorac (B) — Jadran KS 3:O (1:O). Sudac: Maro Kristić (Dubrovnik) — 6. Strijelci: Matić u 45. i 48. te Erlić 52. minuti. NAJBOLJI IGRAČ: Marko Matić (Primorac).

PRIMORAC (B): Vučetić (6,5), Pešić (6,5), Marković (6,5), Mičić (6,5), Matić (7,5), Bašić (6,5), Morović (6,5), Mitrović (6,5) (od 67. Čirjak 6,5), Erlić (7), Crnjak (7) (od 72. Garlović -), Šarić (7), (od 55. Kaurić 6,5)

JADRAN KS: Malenica (5) (od 55. Jurin 6,5), Šimunić (5.5), Bešić (5,5), Kurtović (5,5). Matić (5,5). Zadro (5,5), Alfirević (6), Ergo (5,5) (od 67. Bilan 5.5). Novačić (5,5), Poljak (6), Zolota (5,5)

Bilo je teško Primorcu čitavo prvo poluvrijeme odolijevati naletima gostiju potpomognutim jakim južnim vjetrom. Posrećila se domaćem sastavu sudačka nadoknada kada je iskosa Crnjak izveo slobodan udarac, a Marko Matić nadvisio obranu gostiju i pogodio kut. U trećoj minuti nastavka evo opet Marka i Crnjaka, potonji je izveo korner, a Marko glavom zakucao i povisio omjer. Sućurane je u 52. minuti konačno potopio talentirani prvotimac juniorskog uzrasta Ivan Šarić svladavši sve prepreke, te servirao loptu dobro postavljenom Erliću za visokih 3:0 i potvrdio da jo Primorac, u usponu.

Pavle GLAVAŠ

VAL - NERETVA 2:0

KAŠTELA - Igralište Vukovar. Gledatelja 100. Val - Neretva 2:O (0:0). Sudac: Boris Erceg (Pristeg) - 6,5. Strijelci: Vrtlar u 60. i Čop u 84. (11 m) minuti. Crveni karton: Plazonić (Val) u 89. minuti,  guranje  protivničkog igrača. NAJBOLJI  IGRAČ: Petar Vrtlar (Val)

VAL: Milin (-), Samardžić (6), Grbeša (6), Čurković (6), Plazonić (5), Tomas (7), Vrtlar (7,5), Deanković (7), Čop (6) (od 87. Komar-), Škorput (7), Čurbilo (7) (od 89. Brkić -).

NERETVA: Krešić (5,5), Bezer (5,5), Buljubašić (5,5), B. Galov (6), N. Gujinović (6), Kuran (6), G. Galov (5,5), Batinović (5,5) (od 67. Šutalo -), Mazreku (5,5), Bračić (5), Matić (5) (od 50. Zeljić 5).

Raskvašen teren prisilio je momčadi na opreznu igru, pa je ispitivanje snaga trajalo do 60. minute. Tada je Vrtlar jednu ubačenu lopzu u šewsnaesterac pospremio preciznim udarcem u mrežu.  Pitanje pobjednika riješio je Čop  drugim pogotkom s bijele točke. Sve zasluge za te pripadaju Čubrilu koji je srušen u kaznenom prostoru.

Gosti su imali tek nekoliko poluprilika što nije bilo dovoljno za postizanje pogotka.

Joško TARABENE

KAŠTEL GOMILICA — Igralište Sportskog centra Jure Bakotić. Gledatelja 60. GOŠK AC — Primorac 1929 3:1 (1:O). Strijelci: Čičmir u 18. i Jelić u 52. i Britvić u 85. minuti za GOŠK AC, a Jelaska u 80. minuti za Primorac 1929. NAJBOLJI IGRAČ: Jerko Jelić (GOŠK AC).

GOŠK AC: Vidović (7), Bonacin (7,5), Marović (7), Lovrić (7,5), Dolić (7,5), Boban (7) (od 60. Denić 7), Šarić (7) (od 86. Sunara -), Čičmir (7,5), Jelić (8), Povijač (7), Kapov (7) (od 82. Britvić 7).

PRIMORAC 1929: Perica (6), Jelaska (7), Penović (6,5), Smoljo (6), Serdarušić (6) (od 55. Oman 6), Pavela (6), Šukurević (6), Stipić (6), Nerlović (6), Bilonić (6) (od 59. Babić 6), Pokrajčić (6) (od 70. Abaza -).

Ni jaka kiša nije smetala Gomiličanima da upišu sigurnu i vrijednu pobjedu. Nakon dodavanja Jelića, Čičmiru iz blizine nije bilo teško pogoditi mrežu. Domaći su povisili početkom drugog poluvremena, tada je asistent Jelić stvorio sebi prigodu i loptu iz blizine po zemlji plasirao za 2:0.

Gosti su smanjili u 80. minuti iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, netko je u zidu GOŠK-a dotaknuo loptu i ona je iznenadila vratara Vidovića. Vinko Britvić tek što je ušao u igru povisio je rezultat na konačnih 3:1 u stilu velikog rutinera. Stobrečani nisu pružili veći i snažniji otpor razigranim domaćim nogometašima kojima ni blato nije smetalo da dođu do bodova.