KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO JUNIORSKO PRVENSTVO
Proteklog su vikenda odigrane kvalifikacije za svjetsko odbojkaško prvenstvo za juniore i juniorke. Dok su djevojke svoje kvalifikacije uspješno odradile u Rigi, u Kaštel Starom se Hrvatska juniorska reprezentacija u kojoj je nastupilo čak šest Kaštelana, oprostila od daljnjeg natjecanja.

Tri dana izvrsne odbojke gledali smo proteklog vikenda na turniru u organizaciji Hrvatskog odbojkaškog saveza uz sva tri kaštelanska kluba OK Mladost Ribola Kaštela, OK Marina Kaštela i OK Kaštela DC Cemex. Nastupile su četiri juniorske odbojkaške reprezentacije, a konačni poredak bio je
1.Belgija
2. Latvija
3. Turska
4. Hrvatska

Nakon uzbudljive igre između Latvije i Belgije u kojoj je Belgija dominantnom igrom zasjela na tron skupine B, završnog dana kvalifikacija na teren su izašli naši juniori protiv reprezentacije Turske. Iako su naši bili motivirani i borili se za svaki poen kao i za treće mjesto na tablici, bolja obrana Turske presudila je u korist protivnika.
Nakon prvog seta koji su izgubili s 20:25 koncentracija u drugom setu pada te gube s 10 poena manje od Turaka. U trećem setu igra se poen za poen no Turci su uspjeli i to osvojiti s 27:25.
Naši su momci porazom u sve tri kvalifikacijke utakmice zauzeli posljednje, četvrto mjesto u tablici i time ostali bez drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Prethodne utakmice:
Belgija - Hrvatska 3:0 (25:15, 25:20, 25:20).
Latvija - Hrvatska 3:0 (25:15, 26:24, 25:12).

Za juniore su nastupali:
Petar Višić, Bernard Bakonji, Marin Tomić, Dominik Brčić, Tomislav Mitrašinović, Stipe Perić, Marko Sabljić, Tino Hanžić, Stanko Stanković, Joško Melvan, Mislav Lučić i na čelu s kapetanom Petrom Đirlićem.

Juniorke osigurale 2. krug kvalifikacija za SP

U samo 67 minuta igre ženska juniorska reprezentacija osigurala je prolaz u 2. krug kvalifikacija na svjetsko prvenstvo. U setovima (18:25, 17:25, 14:25).
Izvanrednom igrom Hrvatice su startale od samog početka. Dankinje nisu nalazile rješenja za naš servis, a pogotovo za seriju od 6 aseva Brune Ane Vranković. Servis koji bi i primile Dankinje, naše djevojke bi preokrenule u našu korist odličnom obranom. Fenomenalnu igru potvrdile su sve igračice, a najbolje u našim redovima bile su Katarina Luketić i Lea Cvetnić s 12 poena, Vranković s 11, te odlična Astrid Popić u bloku.
Ovom pobjedom ostvarena je velika šansa za plasman na svjetskom prvenstvu te je potvrda kontinuiteta ove generacije igre na velikim međunarodnim natjecanjima.

Hrvatska - Latvija 3:0
Hrvatska - Njemačka 0:3