IZVRSNA IGRA KAŠTELANKI
Pobjedom od 3:0 u setovima odbojkašice Marine Kaštela plasirale su se u osminu finala Challenge kupa. Kaštelanke su u Austriju stigle s prednosti od 3:2 iz prvog susreta, a s uzvrata se vraćaju bez izgubljenog seta.

Salzburg – Marina Kaštela 0:3
(25:27, 14:25, 23:25)
Hallein, dvorana Ulsz
Suci: Nuno Teixeira (Portugal), Erjon Mujo (Albanija)

Točno devedeset minuta trebalo je Marinkama da ostvare povijesni uspjeh i plasiraju se u osminu finala Challenge kupa. Pobjediti Salzburg s 3:0 u setovima nije lagan zadatak, a to su na svojoj koži dobro osjetile i Marinke. Već u prvom setu domaća je ekipa startala agresivno. Na početno vodstvo Marine uzvratila je preokretom kojeg je držala sve do sredine seta te su u dva navrata imali čak četiri poena razlike, ali Marina uspijeva spasiti set i preokretom u produžetku povesti s 1:0. S početkom drugog seta očekivala se nova neizvjesnost, no pri rezultatu 8:5 za domaće gošće rade seriju 8:0 i priređuju totalno iznenađenje. U trećem setu Marina je imala veliku dominaciju, čak je vodila s osam poena razlike. Ta se prednost do kraja seta stopila, ali ne toliko da se ugrozi dobiveni set.

Najbolji pojedinac susreta bila je Lea Cvetnić s čak petnaest poena. Marina je ovom pobjedom izborila osminu finala gdje ju čeka ruski Yenisei Krasnoyarsk.

Salzburg: Brozska, Sernow, Hillebrand, Engelhart, Gerl, Cidlikova, Vinecka, Schmiedbauer, Steiner, Bruckmoser, Madl, Baji, Deisl.
Marina Kaštela: Ninčević, Botić, Božičević, Barić, Cvetnić, Uljević, Šipić, Nikpalj, Vukić, Ćurak, Prkut, Parčina.