PORAZ KAŠTELANA U DERBIJU VRHA
U derbiju prvenstva između Jazine Arbanasi i Ribole Kaštela zadarska ekipa slavila je rezultatom 91:80. Domaćin je bio bolji tijekom cijelog susreta i zasluženo došao do važne pobjede koja ga diže na prvo mjesto prvenstvene ljestvice ispred Ribole.

Jazine Arbanasi – Ribola Kaštela 91:80
(31:22, 19:25, 19:13, 22:20)
Zadar, dvorana Višnjik 3
Suci: M. Vulić (Zadar), R. Hordov (Zadar), K. Mirčeta (Šibenik)
Igrač utakmice: Josip Ceranja (Jazine Arbanasi)

Prvi prvenstveni poraz košarkaši Ribole Kaštela doživjeli su u trinaestoj utakmici prvenstva. Bolji su bili Zadrani koji s ovom pobjedom sjedaju na vrh ljestvice s boljom koš razlikom, te su tako na dobrom putu da obrane naslov prvaka. Do domaće pobjede predvodio ih je Josip Ceranja s 23 koša te sjajna publika koja je pretrpala dvoranu na Višnjiku. Prvo poluvrijeme proteklo je u odličnom tempu, gotovo na razini prvoligaških utakmica. Obje ekipe bile su šuterski raspoložene, Ribola je u prvom poluvremenu imala čak devet pogođenih trica, ali su ipak na predah otišli s jednom tricom zaostatka. U drugom poluvremenu realizacija se smanjila, a korak dalje otišli su domaćini koji su igru fokusirali pod samim obručem i tako stvorili dovoljnu prednost koju Ribola nije mogla do kraja sustići i preokrenuti.

Jazine Arbanasi: Gulam (14), Segarić (2), Kovačević, Bučaj, Fantina, Atelj (2), Fodor (13), Dražović (18), Hržina, Milković, Ceranja (23), Mrva (19). Trener: Jakov Borčić
Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić (22), Maras (5), Biočić (3), Sanader, Jelavić-Mitrović, Režić (17), Roso (5), Šipić (18), Matić (10), Karanušić, Ćosić. Trener: Ivica Čelan