hrenfrdeites

Rukometaši Ribole Kaštela i dalje se s gostovanja vraćaju praznih ruku. U Umagu je bolja bila domaća ekipa. Od ostalih rezultata izdvajamo pobjedu Dubrave protiv Varaždina s kojom je Dubrava pobjegla na četiri boda prednosti ispred drugoplasirane Spačve.

Umag – Ribola Kaštela 30:23 (15:9)

Umag, Sportska dvorana Marije i Line
Suci: Robert Bernobić, Nikša Kalčić
Igrač utakmice: Valentino Ravnić (Umag)

Na neugodno gostovanje, Ribola Kaštela ipak nije mogla odgovoriti na pravi način, stigao je novi poraz, a pobjedom Metalca Ribola je ponovo ostala sama na dnu ljestvice. Ribola je loše otvorila utakmicu i dozvolila domaćinu da u prve četiri minute ode na 3:0. Do desete minute gosti su uspjeli smanjiti na jedan poen razlike (5:4), ali onda slijedi 5:1, serija domaćih koji nezaustavljivo bježe na pet razlike. Do kraja poluvremena Ribola nije stigla niti do dvoznamenkastog broja pogodaka. Na početku drugog poluvremena domaćin je još više pritisnuo goste. Nakon deset minuta bilo je devet razlike i tada se već znalo da će bodovi ostati domaćinu, dok je Ribola do kraja samo uspjela donekle ublažiti poraz.

Ključni igrač susreta bio je Valentino Ravnić koji je postigao čak dvanaest pogodaka, od toga sedam u prvom poluvremenu. Odličan je bio i vratar Slavić koji je imao čak 43% obrana (12). Kod gostiju po pet pogodaka zabili su Banović i Bujas, dok su vratari ostali na slabom postotku obrane.

Umag: Buvinić, Ravnić (12), Sever (1), Maros, Horozović, Marić (2), Maršan (1), Severec (7), Matanović (5), Milinković (1o), Udovičić, Beliga, Slavić (12o), Gorenac, Koler, Sinčić (2).

Ribola Kaštela: Pepur (1o), Milas (1), Pavlov, Banović (5), Katić, Bendeviš, Krokar (3), Javorčić (3), Bujas (5), Galić (7o), Čorić (3), Šegrt, Tukić, Jelinić (3), Dunato.