Košarkaši Ribole Kaštela slavili su na gostovanju kod Sonik Puntamike rezultatom 94:83. Njihovu pobjedu obilježio je niz uspona i padova, kao i preokret u posljednjoj četvrtini.

Sonik Puntamika – Ribola Kaštela 83:94
(16:22, 27:22, 25:26, 15:29)

Zadar, dvorana Jazine
Suci: T. Hordov (Zadar), V. Dunatov (Zadar), J. Modrić (Zadar)
Igrač utakmice: Stipe Režić (Ribola Kaštela)

Do nove pobjede Ribola Kaštela stigla je uz dosta uspona i padova u igri. Presudna se ponovo pokazala posljednja četvrtina u kojoj su gosti preokrenuli rezultat i ostvarili novu, ukupno petnaestu pobjedu u prvenstvu. Ribola je dobro otvorila susret, nakon prvih deset minta imali su dobrih +6 razlike. U drugoj dionici Ribola je imala 42:30, da bi potom domaćini iskoristili opuštenost i loše postavljanje u obrani gostiju napravivši seriju 11:0 i tako potpuno izjednačili susret. U tom ritmu Sonik je ušao u drugo poluvrijeme te su u jednom trenutku imali čak +13. Gosti više nisu mogli čekati, krenuli su u ofenzivu koja je potaknuta igračima s klupe, posebno Marasa koji je donio dovoljno živosti i pritom upisao 14 poena. Ubrzo su se priključili Režić, Matić i Glavinić koji su počeli najviše zabijati i tako preokrenuli susret. Kod domaćina je najbolju partiju pružio Marčev s čak 27 koševa, ali to nije bilo dovoljno da Sonik iznenadi Kaštelane.

Sonik Puntamika: Jošić (6), Mrkić (19), Marcelić, Baričević (2), Knežević (2), Segarić (16), Barić (3), Dražević, Marčev (27), Blažević (8). Trener: Pero Perić

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić (18), Maras (14), Biočić (13), Jelavić-Mitrović, Režić (19), Grgurević (4), Roso (7), Matić (19), Karanušić. Trener: Ivica Čelan