hrenfrdeites

U zaostaloj utakmici 13. kola Ribola Kaštela na domaćem parketu svladala je Sukošan rezultatom 97:77. Ovom pobjedom Ribola se izjednačila s Jazinama na prvoj poziciji, ali Zadrani zbog boljeg međusobnog omjera drži vodeće mjesto.

Ribola Kaštela – Sukošan 97:77
(25:22, 28:16, 21:22, 22:17)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: P. Pepur (Kaštel Stari), J. Strikić (Split), N. Jurjević (Split)
Igrač utakmice: Josip Glavinić (Ribola Kaštela)

Unatoč nedostatku trojice važnih igrača (Šipić, Biočić, Roso), Ribola Kaštela očekivano je svladala Sukošan u zaostaloj utakmici 13. kola. Gosti su se dobro držali dobar dio utakmice, ali je Ribola ipak pokazala veću kvalitetu i zasluženo stigla do dva boda. Domaći trener imao je dosta izmjena, od početne petorke pa kroz cijeli tijek susreta. Prvo poluvrijeme proteklo je s puno koševa i s dvoznamenkastom prednosti domaće ekipe. Gosti se u nastavku vraćaju te je malo nedostajalo da se preokrene rezultat, međutim, dvojac Glavinić-Režić pobrinuli su se da ne dođe do iznenađenja. Pucački raspoloženom spomenutom dvojcu, koji su kombinirano postigli pedeset koševa, priključio se i Maras sa 17 poena. U subotu Ribola zatvara prvenstvo protiv Dubrovnika još jednom domaćom utakmicom s početkom u 17 sati.

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić (25), Maras (17), Sanader, Jelavić-Mitrović (11), Režić (25), Grgurević, Matić (13), Karanušić, Ćosić. Trener: Ivica Čelan

Sukošan: Ćurković, Pavić (13), Mikas (2), Dević (13), Čirjak (29), Vanjak (2), Grabovac (18), Dijan, Vezilj. Trener: Boris Hrabrov