hrenfrdeites

Odigrane su četiri utakmice 14. kola rukometne Premijer lige. Ribola Kaštela s gostovanja u Varaždinu vraća se s osvojenim bodom, prvim bodom u gostima ove sezone nakon odigranih 24:24. U 2. HRL – jug za seniorke Marina Kaštela upisala je pobjedu u Dubrovniku (29:20).

Varaždin – Ribola Kaštela 24:24 (12:10)
Varaždin, dvorana Graberje
Suci: Dalibor Jurinović (Zadar), Marko Mrvica (Biograd na moru)
Igrač utakmice: Matija Špikić (Varaždin)

Rukometaši Ribole u Varaždinu su upisali svoj prvi bod u gostima ove sezone. Do njega se došlo s velikom mukom, cijelu utakmicu lovili su vodstvo domaćih, pred sam kraj uspjeli su čak i preokrenuti, ali je Tokić pogotkom u posljednjoj minuti spasio bod svojoj ekipi. Domaćin je sjajno otvorio utakmicu, u prve tri minute imali su 4:0. Ribola se tada probudila i stigla do 5:4, ali Varaždin nije ispuštao vodstvo pa je na predah otišao s 12:10. U drugom poluvremenu Varaždin se uspio odvojiti na 18:13, no uporna Ribola jurila je svoj zaostatak. U samoj završnici utakmice Ribola je serijom 5:0 preokrenula vodstvo Varaždina sa 23:19 na 23:24, ali Tokić pogotkom u zadnjoj minuti donosi zasluženi bod svojoj ekipi, a s bodom mogu biti zadovoljni i Kaštelani..

Važnu figuru u utakmici imao je vratar domaćih Matija Špikić s 14 obrana, dok je Galić kod Ribole imao čak deset. Najbolji strijelci bili su Banović i Koncul sa sedam pogodaka, kod domaćih trojac Šipić-Tokić-Levak zabili su po šest pogodaka.

Varaždin: Špikić (14o), Šipić (6), Zobec (5), Jerenec, Trojko, Vincek, Meštrić, Novak, Črnila, Šuker, Tokić (6), Hirš (1), Levak (6), Dunato, Koprek, Grbac
Ribola Kaštela:Pepur (1o), Milas, Pavlov, Banović (7), Katić, Bendeviš, Krokar (1), Koncul (7), Bujas, Galić (10o), Tadin, Čorić (3), Šegrt, Tukić, Jelinić (5), Dunato.

Dubrovnik – Marina Kaštela 20:29

Gotovo istu pobjedu Marina Kaštela ponovila je protiv Dubrovnika u drugom međusobnom susretu ove sezone. U trećem kolu u Kaštelima je bilo 30:20 za domaće igračice, a u Dubrovniku je Marina postigla jedan pogodak manje. Bila je to kontrolirana utakmica favorizirane Marine koja u sljedećem kolu dočekuje Orkan.