hrenfrdeites

VAL - ZADAR 2:0
Val je proljetni dio sezone otvorio pobjedom protiv Zadra rezultatom 2:0. Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu, a vrijedan podatak jest da je čak petnaest igrača Vala bilo do 21 godine starosti, od toga devet u prvih jedanaest.

Val – Zadar 2:0 (2:0)
Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Emil Tomašević (Ploče), Miho Trković (Gruda), Ante Pavlinović (Split)
Strijelci: 1:0 Pezo 26', 2:0 Božinović 32'
Isključen igrač: 75' Tomo Gluić (Zadar)
Igrač utakmice: Krešimir Božinović (Val)

Na samom otvaranju proljetnog dijela prvenstva Val je na domaćem terenu iznenadio favorizirani Zadar i s 2:0 zadržao neporaženost na domaćem terenu. Sjajna vijest za Val je da je upisana pobjeda s čak petnaest igrača do 21 godine, od toga čak devetorica u prvoj jedanaestorici. Najstariji igrač u prvoj postavi bio je Ivan Šimunović s nepunih 24 godine. Posebno su se iskazali Pezo i Božinović koji su postigli pobjedonosne pogotke, oba u prvom poluvremenu i to gotovo na identičan način. Prvo je Pezo u 32. minuti iskoristio grešku gostujućeg vratara nakon kornera, a potom je šest minuta kasnije Božinović direktno iz kornera matirao nespretnog Gluića. Vratar Zadra 'proslavio' se u 75. minuti kada je zaradio crveni karton zbog igranja rukom izvan svog prostora u obećavajućoj situaciji za Val. Vrijedi spomenuti da je Zadar u drugom poluvremenu bio bolji, ali vratar Ljubić bio je na visini zadatka.

Val: Ljubić, Šimunović, Šarić, Suman, Bauk, Ćaćić (62. Karamarko), Čeko, Udovičić (77. Kordić), Božinović (90. Frigan), Pezo, Vojković. Trener: Ante Milić
Zadar:Gluić, Pranić, Tokić, Gagula (59. Brlić), Blažević (75. Jurjević), Župan, Pantalon, Anić, Čulina, Terkeš, Bubnjar (69. Šimurina). Trener: Josip Butić