U dva derbija osmoga kola kaštelanske predstavnice u odbojkaškoj Superligi ostvarile su polovičan uspjeh. Marina Kaštela nanijela je zagrebačkoj Mladosti težak poraz (3:0), dok su Kaštela DC izgubila od Osijeka rezultatom 3:1.

Marina Kaštela – HAOK Mladost 3:0
(25:23, 25:13, 25:10)
Suci: Milan Rajković, Bojan Brlas

Marina Kaštela nastavlja nizati sjajne rezultate u domaćem prvenstvu. Niz uzastopnih pobjeda popeo se na dvadeset i jednu utakmicu, a nova žrtva je zagrebačka Mladost. Mladost koja slovi kao najveći konkurent Marinkama doživjela je jedan od najtežih poraza u svojoj novijoj povijesti. Marina je slavila s 3:0, a ono što su domaće odbojkašice izvele u drugom i trećem setu gošće ne pamte. Prvi set prošao je dosta otvoreno, rezultat je bio prilično neizvjestan do zadnjeg trenutka kada je Marina uspjela doći do 1:0. Činilo se da će ovo biti još jedan neizvjestan derbi, a potom je uslijedila rapsodija domaćih poena koje su uništili gostujuću ekipu. Marinke su nizale poen za poenom, razlika se množila, a Mladost u dva seta nije ostvarila niti 25 poena. Ekspresnom igrom Marinke su tako stvorile gotovo nedostižnu prednost od osam bodova na prvenstvenoj ljestvici.

Kaštela DC – Osijek 1:3
(25:16, 19:25, 27:29, 14:25)
Suci: Bojan Brlas, Milan Rajković

Malene nisu uspjele doći do pobjede u domaćem okršaju protiv Osijeka. Iako su povele nakon odličnog prvog seta u kojem su gošćama dozvolile svega šesnaest poena, u nastavku utakmice Osječanke su preuzele sve konce igre i preokrenule susret u svoju korist. Posebno ključan bio je treći set, dosta izjednačen sa dugim poenima jedne i druge ekipe. Tek je u produžetku seta Osijek stigao do vodstva od 2:1 u setovima, a tri boda ubilježio je već u sljedećem setu sa sigurnih 25:14. Ovom pobjedom Osijek je prestigao Kaštela DC na prvenstvenoj ljestvici.