MARAS I GLAVINIĆ NAJUČINKOVITIJI
Ribola Kaštela pobjedom je otvorila kvalifikacije za ulazak u Premijer ligu. Na domaćem parketu slavili su protiv Grafičara s visokih 101:81. Kaštelane je do pobjede ponovo predvodio Maras sa 25 poena, te Glavinić kojemu je jedan skok nedostajao za triple-double.

Ribola Kaštela – Grafičar 101:81
(28:22, 22:9, 22:19, 29:31)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: M. Vulić (Zadar), A. Čanković (Zadar), D. Čanković (Zadar)
Igrač utakmice: Aljoša Maras (Ribola Kaštela)

Na otvaranju kvalifikacijske lige Ribola Kaštela upisala je sjajnu pobjedu protiv Grafičara rezultatom 101:81. Izostanak kapetana Režića, koji se prije nekoliko dana ozlijedio, nadoknadio je ponovo sjajni Maras s čak 25 poena, a odličnu utakmicu odigrao je i Glavinić kojemu je nedostajao samo jedan skok da upiše svoj prvi triple-double ove sezone. Kao glavni razigravač imao je i nekoliko izgubljenih lopti, ali je svojom kreativnošću ipak nadoknadio pogreške. Zanimljivo, Ribola je nakon prvih dvije i pol minute gubila s 8:0, ali je brzo nadoknadila zaostatak i do kraja prve četvrtine povela. Do kraja poluvremena tempo Ribole je rastao, a razlika se povećavala. I u drugom poluvremenu Ribola nastavlja s dobrom igrom, na trenutak je bilo čak 26 koševa razlike. Posljednju četvrtinu ipak gosti uspjevaju dobiti, ali samo za ublažavanje ionako visokog poraza.

U prvoj utakmici dobro su se snašla Ribolina pojačanja, osobito prekaljeni Aco Mandić koji je doprinio sa 17 poena uz po četiri asistencije i skokova. Kujundžić je dodao pet, a Marasović četiri poena, uz šest skokova. U sljedećem kolu Ribola gostuje u Karlovcu kod Šanca koji je izgubio od Jazina s čak 109:67.

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić (11p, 13a, 9s), Maras (25p, 2a, 2s), Kujundžić (5p, 3a, 2s), Sanader (3p, 3s), Marasović (4p, 2a, 6s), Roso (8p, 1a, 3s), Šipić (12p, 4a, 5s), Karanušić, Ćosić, Mandić (17p, 4a, 4s).
Grafičar:Martinec, Nakić (2a, 2s), Siladić (6p), Dijanušić, Novak (9p, 3a, 4s), Poljak, Petrović (12p, 5a, 8s), Štefan (23p, 1a, 2s), Šamarija (8p, 2s), Prprović (2a, 1s), Hatlak (9p, 2a, 1s), Novak (14p, 4a, 2s).