MARINA NADIGRALA ORKAN
Rukometaši Ribole Kaštela pobijedili su Poreč rezultatom 25:24 u susretu 15. kola Premijer lige. Do pobjede ih je predvodio sjajni Marin Jelinić s jedanaest pogodaka uz stopostotan šut. Vrijedi spomenuti da je gostujući vratar Car imao čak jedanaest obrana. U utakmici 13. kola 2. HRL – jug za seniorke Marina Kaštela nastavila je pobjednički niz svladavši Orkan s 29:17.

Ribola Kaštela – Poreč 25:24 (13:13)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica
Igrač utakmice: Marin Jelinić (Ribola Kaštela)

Novu domaću pobjedu upisali su rukometaši Ribole Kaštela svladavši Poreč s tijesnih 25:24. Bila je to borbena utakmica u kojoj je Ribola pružala nešto veću inicijativu i zasluženo pobijedila. Najveću ulogu u pobjedi imao je Marin Jelinić koji je uz stopostotan šut postigao čak jedanaest pogodaka. Posebno pucački raspoložen bio je u prvom poluvremenu kada je postigao osam od Ribolinih trinaest pogodaka. Utakmica je počela izjednačeno, tek se u 18. minuti Ribola odvojila na tri pogotka razlike (8:5), ali nije dugo trajalo. Izjednačenost je trajala do samog kraja prvog poluvremena, da bi drugo bolje otvorili gosti. Imali su vodstvo prvih deset minuti, a potom je uslijedila serija domaćih pogodaka. Ribola se uspjela na trenutak odvojiti na tri pogotka razlike, što je bilo dovoljno nedostižno za goste, a dovoljno da Ribola može zadržati bodove na domaćem parketu.

Ribola Kaštela:Pepur (1o), Milas, Pavlov, Banović (3), Katić, Bedeviš, Krokar (2), Javorčić, Koncul (3), Bujas (4), Galić (5o), Šindik, Čorić (2), Šegrt, Jelinić (11), Dunato.
Poreč:Krbavčić, Mataija (1), Medved, Mišić, Kušan (1), Perić (3), Car (11o), Mofardin, Miličević (5), Perajica (4), Rađaković (3), Valinčić, Pribetić, Medić (7), Filipović.

Marina Kaštela – Orkan 29:17

Pobjednički niz Marine nastavljen je domaćom pobjedom protiv Orkana rezultatom 29:17. Marina je očekivano pobijedila četvrtu ekipu prvenstva i tako nastavila lov na vodeći Petason. Velika prednost postignuta je još u prvom poluvremenu u kojem je Marina nagovijestila svoju desetu prvenstvenu pobjedu. Do kraja prvenstva ostalo je još četiri kola, no u idućem Marina pauzira pred tri važna susreta, uključujući derbi protiv vodećeg Petasona.