hrenfrdeites

BODOVI OSTALI U KAŠTELIMA
U desetom kolu odigrane su dvije zanimljive utakmice koje su završile pobjedom domaćina rezultatom 3:1. Mladost Ribola Kaštela tim je rezultatom obranila prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici svladavši HAOK Mladost, dok je Rijeka kod kuće potvrdila treću poziciju pobjedom protiv Osijeka.

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 3:1
(22:25, 25:22, 30:28, 25:17)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Milan Rajković, Goran Brozić

Pred petstotinjak gledatelja Mladost Ribola Kaštela ostvarila je vrlo vrijednu pobjedu protiv imenjaka iz Zagreba. Dvije najbolje ekipe prvenstva odigrale su čvrstu utakmicu sa prepuno poena, iako nisu obilovali atraktivnim akcijama i potezima. Ipak, Kaštelani su osvojili tri boda vrijedna prvog mjesta pred ulazak u doigravanje. Trener domaćih Ivan Rančić najavio je da će njegova ekipa ići na pobjedu, ali je upozorio kako ove sezone prednost domaćeg terena ne igra veliku ulogu. To su gosti pokazali kada su poveli s 1:0 u tijesnom prvom setu. U drugom su gosti ponovo bili u vodstvu, pri rezultatu 21:18 činilo se da će Zagrepčani ozbiljno ugroziti prvo mjesto domaćih, međutim, mini serijom Kaštelani dolaze do preokreta i izjednačenja.

Posebno značajan bio je treći set. Domaćin je napokon od početka bio bolji, imao je nekoliko puta vodstvo od tri i četiri poena, ali s nekoliko grešaka dopuštaju gostima da dovede susret u neizvjesnost. Uslijedio je produžetak seta u kojem su obje ekipe imale set loptu koju je tek iz trećeg pokušaja domaća Mladost iskoristila za 2:1. Sljedeći set bio je posljednji, Mladost Ribola Kaštela krenula je agresivno i već sredinom seta imala mirnih 11:3. Prednost od osam razlike zadržao se i na samom kraju kada je Mladost s 25:17 zaključila utakmicu.

-Činjenica je da u zadnje vrijeme ne igramo na razini koju očekujemo. Tako je bilo večeras, ali najbitnije je da smo pobijedili i s te strane moram biti zadovoljan jer smo obranili prvo mjesto. Utakmicu je zapravo dobila ona ekipa koja je najmanje griješila. Ovog puta to smo bili mi, ali to neće uvijek biti tako pa ćemo morat raditi na tome da se oslobodimo grča i završnicu prvenstva odigramo kako treba“, kazao je trener domaćih Ivan Rančić.

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Kulušić, Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić, Polchlopek, Cikojević, Pervan, Ruiz, Ljaftov, Sabljić.

HAOK Mladost: Kos, Sabljak, Nikačević, Hanžić, Bakonji, Sedlaček, Mrakužić,Vujović, Pelić, Marelić, Dukić.