hrenfrdeites

U utakmici 16. kola rukometne Premijer lige Ribola Kaštela doživjela je poraz kod Dubrave rezultatom 31:29. Iako je veći dio utakmice vodila, Ribola je utakmicu izgubila u svega deset minuta kada je domaćin zaredao sedam pogodaka te preokrenuo susret u svoju korist.

Dubrava – Ribola Kaštela 31:29 (16:19)

Zagreb, dvorana Dubrava
Suci: Robert Bernobić, Nikša Kalčić
Igrač utakmice: Janko Kević (Dubrava)

Novi gostujući poraz Ribola Kaštela upisala je u Zagrebu kod vodeće Dubrave. Ribola je odigrala sjajnih četrdeset minuta protiv trenutno najbolje ekipe lige, a onda je u posljednjih dvadeset minuta prosula sav trud i rad. Domaćin je otvorio utakmicu vodstvom i do desete minute držao prednost. Tada je uslijedila mini serija Ribole s kojom preokreću rezultat lagano preuzevši konce igre. U jednom trenutku Ribola je imala čak četiri pogotka razlike (16:12), domaćin je do predaha samo uspio smanjiti zaostatak za jedan pogodak. Odličnu igru Ribola je nastavila na počektu drugog dijela, do 41. minute imala je sigurnih 25:21. Potom je uslijedio crni niz gostiju u kojem čak dvanaest minuta nisu uspjeli postići pogodak, što je iskoristila Dubrava sa serijom od čak 7:0. Tu se prelomio rezultat na 28:25 te do kraja nije više bilo mjesta za povratak.

Igrač utakmice je Janko Kević sa šest pogodaka i čak osam asistencija. Odličan je bio i vratar Totić sa 10 obrana, uz skoro polovičan učinak. Kod Ribole se najviše raspucao Jelinić s devet pogodaka, vratar Galić imao je 11 obrana.

Dubrava: Totić (10o), Kelemen, M. Grahovac, Volar, Kovačević (6), Vida, Kević (6), Radoš (3), Čurić (1), Maričić (2), Samardžić, Šandrk (2), Vrdoljak (6), D. Grahovac (3o), Buneta (1), Babić (4).

Ribola Kaštela:Pepur, Milas (1), Pavlov, Banović (1), Bendeviš (2), Krokar (4), Javorčić (1), Koncul (4), Bujas (4), Galić (11o), Kovačević, Čorić (3), Šindik, Jelinić (9), Dunato.