Odigrane su prve četvrtfinalne utakmice doigravanja za prvakinje Hrvatske. Marina Kaštela očekivano je slavila protiv Olimpika (3:1) te stigla nadomak polufinala, dok su Kaštela DC istim rezultatom izgubile od Poreča, iako su nakon prvog seta imale vodstvo. Uzvrati su u subotu u večernjim terminima.

Marina Kaštela – Olimpik 3:1
(25:20, 22:25, 25:20, 25:17)

Suci: Vedran Juravić, Ivica Špadina

Teže nego se očekivalo, Marina Kaštela pobijedila je u prvom dvoboju sa zagrebačkim Olimpikom. Favorizirana Marina slavila je rezultatom 3:1, a rezultati setova govore o prilično tijesnoj i neizvjesnoj utakmici. Međutim, u utakmici se nije osjetilo da bi Marina mogla izgubiti konce igre, već uz nešto promijenjen sastav i slabiji tempo igre Marina nije pobijedila toliko uvjerljivo koliko su mnogi očekivali. Unatoč tome, ne smije se zanemariti trud i zalaganje gostujuće ekipe koja se dobro postavila i nije se odmah predala na startu.

Kaštela DC – Poreč 1:3
(27:25, 16:25, 18:25, 18:25)

Suci: Ivica Špadina, Vedran Juravić

Odbojkašice Kaštela DC doživjele su poraz u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja. Bolja je bila ekipa Poreča rezultatom 3:1, te s tom prednošću lakše mogu dočekati uzvrat u subotu. Porečanke su imale inicijativu tijekom cijelog susreta, iako su Kaštela DC prvi set uspjela osvojiti nakon produžetka. No, u nastavku utakmice domaće igračice nisu pronašle načina da probiju čvrstu obranu gostiju. Naprotiv, Poreč se osim obrane dobro snalazio i u napadu te se u tri prilično laka seta doveo nadomak prolaska u polufinale.