U prvim polufinalnim utakmicama favorizirane ekipe stigle su do pobjede. Marina Kaštela potpuno je nadigrala Poreč s glatkih 3:0, dok je HAOK Mladost uz dosta muke svladao Osijek s 3:1. Uzvrati su po rasporedu u utorak, 11. travnja.

Marina Kaštela – Poreč 3:0
(25:13, 25:17, 25:11)

Suci: Vedran Juravić, Ivica Špadina

Odbojkašice Marine Kaštela stupile su jednom nogom prema finalu doigravanja. Pred domaćom publikom Marinke su svladale Poreč u prvoj polufinalnoj utakmici s 3:0. U toj utakmici Marina je pokazala svoju kvalitetu, gotovo da su se poigrale s gošćama koje su sa terena ispraćene za manje od sat vremena. Marina je u prvom i trećem setu potpuno nadigrala goste, dok je Poreč samo u drugom setu pokazao malo otpora, ali ipak predaleko od osvajanja seta. U uzvratnoj utakmici Marina će pokušati ponoviti ovu igru kako bi se s novom pobjedom mogla spremiti za finalni okršaj sa vjerojatno zagrebačkom Mladosti koja je također slavila u prvoj utakmici.