Odbojkaši Mladost Ribole Kaštela očekivano su pobijedili Mursu Osijek u prvoj polufinalnoj utakmici. Nakon nešto više od sat vremena igre bilo je 3:0 za kaštelansku ekipu. A veliko iznenađenje priredila je Rijeka koja je u gostima s 3:0 pobijedila zagrebačku Mladost.

Mladost Ribola Kaštela – Mursa Osijek 3:0
(25:15, 25:23, 25:19)

Kaštel Stari - Gradska dvorana
Suci: Ivica Špadina, Vedran Juravić

Aktualni prvak na pravom je putu do obrane petorostrukog naslova. Na domaćem parketu svladali su Mursu Osijek s 3:0 te s prednošću od 1:0 čekaju uzvratnu utakmicu u Osijeku. Mladost je zasluženo slavila protiv gostiju koji su tek u drugom setu ozbiljno zaprijetili kvalitetnijim domaćinima. Ipak, iskusnija Mladost nije dozvolila Mursi da izjednači na 1:1, poslije odličnog prvog seta za domaćina, već je ključnim poenom za 25:23 stvorila prednost od 2:0. Treći set bio je posljednji set. Mursa se već polako bila predala, na trenutke je pokazala želju za smanjenjem vodstva, no domaći igrači požurili su završiti utakmicu i sa 25:19 ostvarili važnu pobjedu. Uzvrat je u srijedu u Osijeku s početkom u 18 sati.