U prvoj utakmici Lige za ostanak rukometaši Ribole Kaštela doživjeli su poraz kod Poreča rezultatom 28:26. Domaćin je bio bolji gotovo cijelu utakmicu, dok je Ribola sredinom drugog poluvremena uspjela preokrenuti rezultat, ali na kraju Poreč ipak dolazi do dva boda.

Poreč – Ribola Kaštela 28:26 (12:10)

Poreč, dvorana Veli Jože
Suci: Ivica Botinčan, Dario Rupčić
Igrač utakmice: Vedran Mataija (Poreč)

Novo razočarenje priredili su rukometaši Ribole Kaštela. U borbu za ostanak Kaštelani su ušli novim porazom, s kojim su samo snizili nade da će i naredne sezone biti u Premijer ligi. Krenulo je dobro s obje strane, bilo je prilično izjednačeno do sredine prvog poluvremena. Tada domaćin radi seriju 5:1 i stiže do pet pogodaka razlike. Ribola uzvraća sa serijom 4:1 te tako smanjuje samo na dva pogotka prednosti. U drugom poluvremenu prilično izjednačena igra. Ribola se trgnula i izjednačila rezultat. Do prvog vodstva stigli su u 43. minuti preko Banovića (19:18). Tada se igrao pogodak za pogodak, a posljednje vodstvo Ribola je imala u 53. minuti kada je Jelinić zabio za 24:23. Potom je uslijedio blitzkrieg domaćih koji postižu tri brza pogotka i potpuno okreću susret u svoju korist do posljednjeg zvuka sirene.

Veliku ulogu u pobjedi Poreča imao je Vedran Mataija s pet pogodaka iz pet udaraca te čak osam asistencija. Odličan je bio i vratar Car koji je imao deset obrana. Kod gostiju raspucani su bili Banović i Jelinić koji su kombinirano zabili više od pola Ribolinih pogodaka.

Poreč: Krbavčić (4o), Čosić, Mataija (5), Medved, Mišić, Thoss, Šehić (1), Kušan (3), Perić (5), Car (10o), Mofardin, Miličević (3), Perajica (2), Filipović, Rađaković (5), Medić (4).

Ribola Kaštela:Pepur (6o), Ilić, Pavlov, Banović (8), Bendeviš (1), Šindik (1), Krokar, Bujas (3), Galić (2o), Kovačević, Tukić, Jelinić (7), Čorić (4), Dunato (2).