Ribola Kaštela utakmicom u Vukovaru otvorila je 8. kolo Kvalifikacijske lige. Kaštelani su protiv Borova slavili s 117:78, a važnu ulogu imao je Matić s čak 27 poena. Ovom pobjedom Ribola se izjednačila s Vernom na vrhu ljestvice, ali s utakmicom više.

Borovo – Ribola Kaštela 78:117 (32:70)
(25:32, 7:38, 21:24, 25:23)

Vukovar, dvorana Borovo
Suci: Josip Mikulić, Boris Hartman, Dino Barišić
Igrač utakmice: Josip Matić (Ribola Kaštela)

Najuvjerljiviju pobjedu u kvalifikacijama Ribola je ostvarila na gostovanju kod Borova. Protiv posljednje ekipe lige Ribola je slavila s visokih 117:78. Iako se domaćin dobro držao u prvoj četvrtini, u nastavku utakmice Ribola je nezaustavljivo krenula naprijed i potpuno nadigrala Borovo. Utakmica je bila prilično izjednačena u početku. U sedmoj minuti bilo je izjednačenih 20:20. No, tada Ribola ubacuje u brzinu više i do kraja četvrtine stvara prednost od sedam koševa razlike. Prijelomna točka dogodila se u drugoj dionici kada domaćin postiže samo sedam poena, a raspucana Ribola bježi na četrdeset koševa razlike. Prednost je rasla i u drugom poluvremenu, da bi u posljednjoj dionici Ribola ipak malo smanjila tempo. Odlična igra u prvom poluvremenu dozvolila je gostujućem treneru Čelanu da veću minutažu dade i ostalim igračima koji su mu uzvratili dobrom igrom.

Epitet igrača utakmice zaslužio je raspoloženi Josip Matić koji je za pola sata igre ubacio 27 koševa, te ubilježio osam asistencija i devet skokova. Osobito vrijedi istaknuti Glavinića koji je imao tek četiri poena i tri skoka, ali je zato ostvario čak devetnaest asistencija. Posebno impresivno je to što je Glavinić taj učinak ostvario u prvom poluvremenu, a u drugom nije ni igrao.

Borovo:Brocić (9p, 5a, 2s), Ravkić (1p), Pandža (1s), Pejaković (4p, 1a, 3s), Bobinac (1a), Knežević, Bekavac (23p, 5a, 2s), Rajšić (11p, 1a, 4s), Kovač (18p, 2a , 2s), Jukić (8p, 4s), Kapović, Pušić (4p, 4a, 5s).

Ribola Kaštela: Pruže (2p, 4s), Glavinić (4p, 19a, 3s), Kujundžić (11p, 1a, 2s), Sanader (2a), Režić (12p, 3a, 4s), Marasović (10p, 2a, 2s), Roso (18p, 2a, 7s), Šipić (13p, 2a, 6s), Matić (17p, 8a, 9s), Karanušić (13p, 1s), Mandić (7p, 1a, 3s)