Pred dobro popunjenim tribinama u gradskoj dvorani u Kaštel Starom Marina Kaštela stigla je do pobjede u prvoj finalnoj utakmici doigravanja za prvakinje Hrvatske. Marina je svladala zagrebačku Mladost rezultatom 3:1 nakon što su gosti poveli s 1:0.

Marina Kaštela – HAOK Mladost 3:1
(19:25, 25:22, 27:25, 25:14)
Suci: Domagoj Niessner, Bojan Brlas

Gledatelji u dvorani,  nakon pobjede muške ekipe, zadržali su dobru atmosferu u dvoboju ženskih predstavnica kaštelanskog i zagrebačkog kluba. Podrška navijača bila je velika pomoć Marinkama koje su u susret ušle kao favoritkinje, a nakon prvog seta imale su zaostatak od 1:0. Marinke su u utakmicu ušle dosta rezervirane, kao pod nekakvom blokadom, što su gošće iskoristile i do polovice seta pobjegle na sedam razlike. Zagrepčanke su tu prednost lako održale do kraja prvog seta i tako povele s 1:0. I u drugom setu Mladost je bila bolja, dok je Marina cijelo vrijeme lovila zaostatak. No, pri rezultatu 18:13 za Mladost, Marinke su 'spustile ručnu kočnicu', nanizale su nekoliko poena i potpuno preokrenule set u svoju korist.

Osvojen set bio je vjetar u leđa pa je Marina u trećem setu igrala svoju prepoznatljivu igru. Sredinom seta imala je šest poena razlike, no Mladost je malo po malo uspjela smanjiti prednost domaćih odbojkašica i odvesti set u produžetak. U tom ključnom trenutku Marina je uspjela ostvariti pobjednički poen za 2:1 u setovima, na oduševljenje prisutne publike. U četvrtom setu Marina je 'letila' parketom, nizala je poen za poenom pored dotučenih Zagrepčanki koji su po peti put ove sezone izgubili od Marine.

Marina Kaštela: Ninčević, Botić, Subašić, Božičević, Dežulović, Barić, Cvetnić, Ujević, Vukić, Ćurak, Miljak, Parčina.
HAOK Mladost: Matić, Bečić, Vukasović, Josipović, Štimac, Luketić, Kulić, Božić, Lada, Sarjanović, Strunjak, Vrbanc.