Zanimljive utakmice odigrane su u 10. kolu Kvalifikacijske lige. Ribola Kaštela stigla je do nove pobjede u Virju pobijedivši Podravac rezultatom 92:88. Iako je cijelu utakmicu Ribola vodila, Podravac je zamalo izjednačio pred kraj susreta. A prvi poraz doživio je Vern koji je bez tri standardna igrača neočekivano izgubio od Belišća nakon produžetaka.

Podravac – Ribola Kaštela 88:92 (39:54)
(16:31, 23:23, 15:16, 34:22)

Virje, Školsko sportska dvorana Virje
Suci: Bojan Kruljac, Hrvoje Muhvić, Mateo Pavičić
Igrač utakmice: Josip Glavinić (Ribola Kaštela)

Ribola Kaštela iskoristila je poraz Verna pa je pobjedom protiv Podravca došla na samo bod zaostatka za spomenutim liderom. Ribola je do pobjede došla zasluženo, ali ono što su si priredili u posljednjoj dionici utakmice umalo ih je koštalo pobjede. Ribola je odlično startala te je nakon prvih deset minuta imala petnaest koševa prednosti. Gosti su u prvom poluvremenu bili najbliži Riboli pri rezultatu 40:33, da bi u drugom poluvremenu Ribola svoje vodstvo povećala u jednom trenutku na 20 razlike (70:50). No, u posljednjoj četvrtini Ribola je usporila tempo, a domaćin je počeo igrati otvorenije i s time su im se otvorile šanse za koš koje su dobro iskorištavali. Prednost Ribole topila se kako je utakmica išla kraju, domaćin je dvije minute prije kraja došao do jedne trice razlike, ali se Ribola ipak uspjela izvući.

Svoje najbolje partije pružili su za domaće S. Zadravec kojemu je falio jedan skok za triple double učinak, dok je Glavinić kod gostiju upisao 19 poena, 12 asistencija i 6 skokova. Sjajan je bio i Matić kao najbolji strijelac susreta sa 24 poena te Režić sa 20 poena.

Podravac: S. Zadravec (20p, 10a, 9s), J. Zadravec (14p, 3a, 2s), Matoić (13p, 1a, 1s), Hrženjak (6p, 3a), Balatinec, Kenđelić (2a, 4s), Šestak (8p, 2a, 7s), Križić, Baruškin, Cestar, Nikolić (10p, 3a, 3s), Nikolić (10p, 3a, 3s), Krajinović (17p, 4a, 1s)

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić (19p, 12a, 6s), Maras (5p, 1s), Kujundžić (4p, 2a, 1s), Sanader, Režić (20p, 4a, 7s), Marasović (3s), Roso (7p, 1s), Šipić (13p, 2a, 8s), Matić (24p, 3a, 8s), Karanušić, Mandić.