Sjajnu priliku u borbi za opstanak propustili su rukometaši Ribole Kaštela u 4. kolu Lige za ostanak. Na domaćem terenu izgubili su od Metalca rezultatom 26:31, iako je na poluvremenu Ribola imala pozitivan rezultat.

Ribola Kaštela – Metalac 26:31 (14:13)

Puno toga za Ribolu se posložilo unutar prva tri kola Lige za ostanak, ali kad je najviše trebalo propustili su iskoristiti odličnu šansu za opstanak. U Kaštelima je u nedjelju gostovao Metalac, a dan prije je Rudar, još jedan konkurent za ostanak, izgubio u Poreču. Ribola bi pobjedom došla na bod ispred Metalca te bod iza Rudara ali Metalac se drugi put zaredom iz Kaštela vraća s dva boda.

Ribola je dobro otvorila utakmicu te je na poluvremenu imala minimalnu prednost (14:13). Pad je uslijedio u drugom poluvremenu u kojem su dopustili gostima da se razmašu, a promašaji s druge strane koštali su Ribolu novih bodova. Ribola je i dalje u igri, ali ovim porazom napravili su korak natrag ka opstanku u ligi.