Trideseto kolo otvoreno je u subotu s tri utakmice po rasporedu. Val je na gostovanju doživio novi poraz, treći zaredom, čime je dodatno zakomplicirao svoj ostanak u ligi. U nedjelju je na rasporedu pet utakmica, dok u ponedjeljak Hajduk II ima priliku matematički osigurati naslov.

Hrvace – Val 2:0 (0:0)

Hrvace, stadion Hrvace
Suci: Ante Jurić (Split), Teo Pavić (Split), Matej Pavić (Split)
Strijelci: 1:0 Vučković 57', 2:0 Maganić 75'
Igrač utakmice: Daniel Maganić (Hrvace)

Ni u Hrvacama nogometaši Vala nisu primirisali bodove. Domaća ekipa svladala je Kaštelane rezultatom 2:0 i tako odgodila Hajduku titulu barem za dva dana. Domaćin je slomio protivnika tek u drugom poluvremenu. Mrežu Vala načeo je Vučković u 57. minuti susreta, a dvadesetak minuta kasnije Maganić postavlja za konačnih 2:0. Ovim porazom Val je ostao na 36 bodova te im trenutno pitanje ostanka gori pod nogama.

Hrvace: Ćurković, Ajduković, Zorica, Maganić, Barać (87. Buljan), Marunica, Vučković (88. Štimac), M. Vukušić (54. Bilandžić), A. Vukušić, Glavaš, Dadić. Trener: Ivan Medvid

Val: Ljubić, Šarić (76. Šimunović), Karamarko, Suman (70. Kovačević), Bilić, Čulić, Čeko, Udovičkić, Frigan, Božinović, Pezo. Trener: Ante Milić